Krása

Vypadají jako obyčejný plevel, skrývají však bohatství. Tyto bylinky pokožku rozzáří

Jaké bylinky je vhodné použít právě v tomto období? Dodají nám nejen svěžest, ale naše pokožka díky nim bude vypadat zdravější a krásnější. Vyzkoušejte následující bylinky, které během roku tak často přehlížíme! Můžete je přitom používat po celý rok, mají mnoho způsobů využití.

Jaké bylinky můžete použít v péči o pleť?

Heřmánek, i když na to nevypadá, obsahuje mnoho vitaminu C, který je prospěšný nejen pro naše tělo, ale také pokožku. Nedokonalosti skvěle vyhladí a pokožku zbaví nevzhledného šedého odstínu. Stačí denně vypít připravený nálev ze lžičky sušeného heřmánku, navíc se tím uklidníte po náročném dni. Heřmánek je vhodné sbírat za slunečného dne, kdy se květy otevřou.

Doporučený článek:  Nejlépe se hubne s rozumem. Zaručené rady a zažité mýty tělu nic dobrého nepřinesou

Vhodné je používat také kopřivu. Ta se sice řadí mezi rostliny, které jsou na dotek pálivé a jejichž žahnutí cítíme ještě dlouhou chvíli, ale mohou nám v mnohém ulevit. Obsahují draslík, hořčík a další tělu prospěšné látky. Stačí zalít 4–5 listů sklenicí vroucí vody, nechat louhovat a po vystydnutí můžete vodu použít na oplachy obličeje, listy pak můžete také sníst. Čaj z kopřiv dodá energii, zbaví také přebytečné vody z těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Objevte sílu bylinek

Další rostlinou, kterou můžete použít v péči o pleť, je pampeliška, která dokonale vyhlazuje pokožku. Musíte si ale dávat pozor, abyste sbírali tu správnou. Velmi snadné je totiž si ji splést s pampeliškou obecnou, která kvete v červenci a srpnu. Vy ale musíte sbírat květy, které najdete během května. Rostlina má také tmavší listy.

Doporučený článek:  Kopřivová maska posílí vlasy přirozeně a bez zatížení. Nekonečnému padání bude konec

Pampeliška mimo jiné obsahuje vápník, křemík a vitaminy B nebo K. Díky tomu pomůže pleti bojovat proti vráskám. Umyjte si hrst čerstvých květů, smíchejte se třemi lžícemi přírodního jogurtu a pastu naneste na obličej a dekolt na 15–20 minut. Poté opláchněte a máte hotovo! Vyzkoušejte i další rostliny a byliny, které mohou pomoci nejen s kosmetickými vadami, ale hlavně uleví tělu.

Zdroj: https://www.essence.com/beauty/herbs-spices-plants-diy-beauty-skin-care-routine/