Krása

Léto je tady a s ním i otevřené boty. Domácí hydratační kúra se postará o dokonalá chodidla

Nejen v létě bychom se měli starat o naše chodidla. Díky botám, které nosíme, nebo dokonce i kvůli ponožkám můžeme mít pocit, že je pokožka hrubá a suchá, proto je vhodné přijít s očistnými kúrami, které pomohou zjemnit hrubou kůži a chodidla budou znovu hladká.

Suchá chodidla nesluší nikomu

Nemusíte utrácet za drahé kosmetické prostředky, které slibují rychlý efekt hladkých chodidel. Můžete si k nim dopomoci díky jednoduchému receptu, který vám ukážeme. Můžete vyzkoušet několik domácích receptů, které jsou většinou účinnější než krémy a další přípravky z drogerií nebo lékáren. Ingredience najdete v kuchyni a můžete si tak směs vyrobit pokaždé, když budete potřebovat.

Doporučený článek:  Okořeňte si život a zhubněte! Oblíbené koření prohřeje tělo a nakopne líný metabolismus

K přípravě koupele na nohy budete potřebovat jen sklenici mléka a jedlé sody. Mléko musíte nejdříve zahřát, ale pozor, aby nebylo příliš horké. Nalijte ho do mísy, přidejte dvě lžíce jedlé sody a zamíchejte. Nohy ponořte do mísy se směsí a nechte působit 10–15 minut. Paty i celá chodidla poté ošetřete pemzou nebo jemným struhadlem. Nohy si umyjte v teplé vodě, naneste na ně hydratační krém a oblečte si bavlněné ponožky, které hydrataci udrží. Pokud se tímto způsobem budete o nohy starat pravidelně, odpadnou problémy s vysušenými a tvrdými patami.

Doporučený článek:  Jak po padesátce nepřibrat: držte se rad odborníků a kil navíc se bát nemusíte
Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte také další domácí metody

Kromě jedlé sody a mléka pomohou i další suroviny, které najdete doma v kuchyni. Jednou z nich je kašička z rýžové mouky, medu a octa. Chodila namočte do směsi, kterou si připravíte ze tří lžiček mouky, lžičky medu a několika kapek octa. Dejte do směsi nohy na 20 minut, starou a hrubou kůži očistěte pomocí pemzy a nakonec nohy opláchněte.

Tento recept můžete používat 2–3× týdně podle potřeby. Rýžová mouka pokožku změkčí a pomůže při odlupování staré kůže. Použít můžete také rozmačkaný banán nebo papáju. Naneste ovoce na chodidla, nechte dvacet minut působit a opláchněte teplou vodou. Banány obsahují vitaminy, které ovlivňují pružnost pokožky.

Zdroj: https://www.verywellhealth.com/how-to-have-pretty-feet-1337693