Krása

Užijte si dokonalý objem po celé léto. I jemné vlasy se mohou stát hvězdou večera

Léto je obdobím, kdy můžete ukázat nejen skvělou postavu, na které jste dřeli, ale také své vlasy. V létě je velké teplo, slunce pálí o sto šest a byla by škoda, kdyby zrovna vaše vlasy byly splihlé, bez života a matné. Proto poradíme triky, jak dodat vlasům objem, i když je venku velké teplo a vlasy dostávají zabrat.

Vlasy, které jsou jemné a řídké, nebudou v létě držet

Problémy mohou mít ženy, které mají řídké vlasy s nepoddajnými prameny. S takovými vlasy se nedá udělat žádný velký zázrak. Můžete si ale pomoci jednoduchým trikem. Po každém umytí můžete vlasy podpořit například nanesením kondicionéru. Vlasy budou pěkné už od kořínků a budou nadýchané. Pokud na vlasy dáte kondicionér, počkejte několik minut a smyjte ho. Poté si vlasy můžete omýt šamponem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli jste milovníci tužidel, místo nich raději používejte lak na vlasy. Můžete si koupit také pudr, který se hodí pro řídké vlasy bez objemu. Pozvedne je a zároveň účes zafixuje. Vyzkoušet můžete také domácí recept na přípravky, které vlasům dodají objem. Smíchejte 4 lžíce epsomské soli a kondicionéru se sklenicí vroucí vody. Počkejte, až se sůl rozpustí, a poté přidejte další tři hrnky vody. Opláchněte si vlasy a vysušte je.

Vyzkoušejte i další recepty

Smíchat můžete také bramborovou mouku s litrem převařené vody, kterou nechte vychladnout. Pokud máte dlouhé vlasy, můžete přidat jednu nebo dvě lžíce mouky a další sklenici vody. Oplach nalijte do misky, namočte v ní vlasy a pohybujte hlavou tak, aby se směs dostala všude. Poté si vlasy osušte a vykartáčujte. Ve vlasech nesmí zůstat moučný škrob, který by způsobil, že účes spadne, místo aby ho podržel.

Třetí možností je nalít do misky litr vařené vody, do které přidejte 1/2 lžičky zeleného jídlu. Důkladně zamíchejte a naneste na umyté, vlhké vlasy. Pohybujte se od kořínků ke konečkům. Poté vlasy opláchněte pouze vodou, usušte a upravte podle svých možností.

Zdroj: https://blog.livingproof.com/how-to-add-volume-to-hair/