Krása

Rýžová voda je tajemstvím krásy asijských žen. Skvěle působí na vlasy i pokožku celého těla

Rýžová voda je voda, která se získává z vaření rýže. Nehledejte v tom nic složitého. Její vlastnosti jsou ale blahodárné, proto stojí za to ji vyzkoušet. Používají ji hlavně Japonci, u nás je známější spíše lněné semínko. I tak byste na rýži neměli zapomínat a minimálně vyzkoušet účinky rýžové vody, které mohou vylepšit stav nejen pokožky, ale také vlasů.

Rýžová voda jako levná kosmetika

Rýžová voda obsahuje vitamin E, železo, draslík nebo zinek. Tím pádem velmi pomůže nejen v péči o pokožku. Zlepší její pružnost a může vylepšit také prokrvení pleti, bude tak vypadat zdravěji. Rýžová voda dokáže pleť vyhladit, hydratovat a také ji pomůže zesvětlit. Asijské ženy tuto vodu z rýže používají nejen na pleť nebo vlasy, ale klidně se v ní celé vykoupou.

Doporučený článek:  Rozmarýn působí blahodárně na zdraví i krásu. Pečující bylinná maska udrží pokožku mladistvou

A jak na to? Polovinu hrnku rýže dejte na sítko, opláchněte a dejte do misky. Přelijte převařenou vodou asi 1–2 cm nad úroveň rýže. Promíchejte a na několik hodin odložte stranou. Poté nálev přelijte do lahve a dejte na několik dní do lednice. Počet dní by neměl překročit 5. Vodu pak můžete použít jako pleťové tonikum nebo jako oplach na vlasy. Můžete použít i vodu, kterou jste měli na vaření rýže, ale nesmí být slaná.

Doporučený článek:  Plných a krásných rtů jde dosáhnou díky správnému make-upu. Líčení bude po celý den dokonalé
Zdroj obrázku: Freepik

Rýžovou vodu můžete připravit vařením nebo bez vaření

Rýžová voda je mléčný roztok, který můžete ředit, koncentrovat nebo fermentovat. Je velmi snadné ji vyrobit, můžete to udělat vařením nebo to jde i bez něj. Rýžová voda je velkým tajemstvím krásy, je levná a můžete ji skladovat několik dní v lednici. Může pomoci například s vypadáváním vlasů, protože zrychlí tempo růstu nových a posílí prameny vlasů.

Rýžovou vodu používejte po klasickém umytí vlasů šamponem. Vodu ale předtím trochu nařeďte čistou vodou, na vlasy by se neměla používat čistá. Pomocí prstů masírujte pokožku hlavy asi 10 minut. Poté vlasy opláchněte a je hotovo! Rýžovou vodu můžete použít 2–3× týdně.

Zdroj: https://draxe.com/beauty/rice-water-for-hair/