Krása

Hormon krásy a mládí v těle nic nenahradí. Působí lépe něž prášky na spaní i kosmetika dohromady

Melatonin je hormon, který v lidském těle plní mnoho důležitých funkcí. Reguluje cirkadiánní rytmus, zpomaluje proces stárnutí a také pečuje o stav vlasů. Navíc posiluje strukturu pramenů a zastavuje nadměrné vypadávání vlasů. V tomto článku se dozvíte, jak melatonin působí na vlasy a jak ho používat.

Posiluje vlasové prameny

Melatonin, někdy zvaný jako hormon krásy a mládí, reguluje mnoho procesů v lidském těle. Je produkovaný epifýzou v souladu s biologickými hodinami – s příchodem svítání se vylučování hormonu zastaví. Mezi jeho úkoly patří stimulace vlasových cibulek a folikul a posilování pramenů. Specialisté objevili přítomnost melatoninu v kůži, potních žlázách a také ve vlasových papilách.

Doporučený článek:  Kruhy pod očima a oteklá víčka zkazí i nejdokonalejší líčení. Naštěstí existuje rychlá pomoc

Melatonin pomáhá v boji proti vypadávání vlasů. Abychom pochopili, jak hormon funguje, musíme se zaměřit na cyklus růstu vlasů, konkrétně na anagenní fázi. To je fáze, kdy se buňky ve vlasových folikulech dělí, aby umožnily tvorbu nových pramenů. Používáním přípravků na bázi melatoninu podporujete tuto důležitou fázi růstu vlasů.

Zdroj obrázku: Freepik

V jaké formě ho užívat?

Kosmetika s obsahem tohoto hormonu je doporučovaná lidem trpícím androgenetickou alopecií v časných stádiích onemocnění. Pro posílení účinku přidejte do svého jídelníčku potraviny bohaté na aminokyseliny, jako je mrkev, avokádo, hořká čokoláda nebo švestky. Podporují tvorbu melatoninu a doplňují jeho nedostatky v těle.

Doporučený článek:  Užijte si dokonalý objem po celé léto. I jemné vlasy se mohou stát hvězdou večera

Melatonin můžete na vlasy použít několika způsoby. Na trhu je mnoho přípravků s hormonem krásy. Nejoblíbenějšími jsou vlasová tonika, která stimulují vlasové folikuly a cibulky a zabraňují vypadávání vlasů. Dále můžete melatonin užívat ve formě sér a ampulí přímo na vlasovou pokožku, čímž posílíte vlasy a zabráníte vypadávání v důsledku hormonálních výkyvů. Melatonin lze zakoupit i v tabletách, čímž vám přinese i další benefity v podobě zlepšení stavu pokožky a zraku.

Zdroj: https://www.birminghamdermatologyclinic.co.uk/blog/can-melatonin-help-with-hair-loss/