Krása, Zdraví

Vypadávání vlasů je noční můra každé ženy. Víc než drahá kosmetika pomůže dobré jídlo

Krásné vlasy by chtěla mít každá žena. Jsou chloubou ale jen v případě, že se o ně umíte postarat. Pokud při každodenním česání vidíte, že vypadávají, není to dobré znamení. Sice se musíme smířit s tím, že denně vypadne 70–‍‍100 vlasů, ale pokud na kartáči vidíte celé chuchvalce, může se jednat o zdravotní problém. Možná zjistíte, že vám chybí potřebné vitaminy a minerály, které jsou k růstu vlasů nutné.

Jak můžete předejít vypadávání vlasů?

Vypadávání vlasů je přirozený proces, kterému je ale zbytečné napomáhat. Vlas vydrží na pokožce pouze 4 roky, potom odpadne a místo něj vyroste nový. Pokud ale tělu nedodáváte potřebné vitaminy, může se stát, že vlasy budou vypadávat, ale bohužel už nové nebudou. Prozradíme, jaké prvky je důležité tělu dávat, abyste se nejen cítili zdraví, ale také tak vypadali.

Doporučený článek:  Lepší než antidepresiva. Pro dobrou náladu stačí vytáhnout z lednice nakládané okurky

Vlasy a jejich zdraví a pevnost mohou ukázat, jestli je s vámi všechno v pořádku. V opačném případě mohou značit cukrovku, anémii nebo onemocnění štítné žlázy. U žen je vypadávání vlasů také spojené s porodem – během těhotenství totiž příliš vlasy nevypadávají, zato po porodu ženy většinou vyděsí množství vlasů nejen na kartáči, ale také ve vaně nebo umyvadle. Proto je vhodné jíst potraviny nebo doplňky stravy, které obsahují vitaminy podporující růst nových vlasů.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké prvky je nutné doplňovat?

Zinek je potřeba nejen pro kvalitu vlasů, ale také zaručí, že vlasy porostou. Zinek najdete v mnoha potravinách, jako příklad uveďme oblíbená vejce nebo semínka z dýní nebo slunečnice. Jejich zobáním můžete zajistit, že vlasy budou méně vypadávat a jejich kvalita se výrazně zlepší. Potřeba je také doplnit železo. Vlasy mohou být z jeho nedostatku oslabené a i v tomto případě pomohou správné potraviny.

Doporučený článek:  Pokožka krku a dekoltu si zaslouží to nejlepší. Správná péče předejde vráskám a povadlé pokožce

Dejte si játra, červenou řepu nebo luštěniny a během několika týdnů poznáte na vlasech, že vypadávají méně a jsou kvalitnější. Vitamin H neboli biotin je další důležitou složkou, díky které jsou vlasy pevné, zdravé a krásné. Nedostatek poznáte nejen podle vypadávání vlasů, ale můžete ztratit také obočí nebo řasy.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/hair-loss