Vztahy, Zdraví

Nezapomínejte na milostné hrátky. Pravidelný sex přináší spoustu benefitů nejen do vztahu

Výhody sexu jsou všem lidem všeobecně známé. Nepochybně je to mimořádně důležitý prvek při budování vztahu, ale co je stejně důležité, má pozitivní vliv na naše zdraví. Když ale žena přestane mít sex, může to ovlivnit mnoho oblastí jejího života a zhoršení nálady se může objevit již po několika dnech.

Zvýšená náchylnost k infekci

Sex pomáhá snížit stres, posiluje imunitu a také přispívá ke ztrátě zbytečných kilogramů. Během pravidelného, ​​častého pohlavního styku dochází u žen k odlupování epitelu v pochvě. Během regenerace se však její stěny zahušťují, a tak má sliznice lepší hydrataci. Při dlouhodobé sexuální abstinenci sliznice vyschne, což znamená, že při dalším pohlavním styku je mnohem více vystavena podráždění a infekcím urogenitálního systému.

Samozřejmě sexuální abstinence není synonymem výrazného zvýšení rizika kardiovaskulárních onemocnění, ale pohlavní styk přispívá ke snížení tohoto rizika. Vědecké studie ukázaly, že dva pohlavní styky týdně snižují riziko infarktu myokardu až o 45 procent. Tuto informaci sdělte i svému partnerovi a nezapomínejte, že prevence je vždy lepší než léčba.

Zdroj obrázku: Freepik

Snížená hladina libida

Bohužel se zde dostáváme do začarovaného kruhu. Přestože na začátku nedostatku pohlavního styku může být touha po sexu překvapivě velká, časem chuť na sex klesá. Po určité době si tělo ženy zvykne na sexuální abstinenci, až nakonec pohlavní styk upadá v zapomnění. Během období sexuální abstinence klesá hladina libida, jakož i schopnost vzrušení a dosažení orgasmu.

A nejznámějším faktem je, že pravidelný sex přispívá ke snížení úrovně stresu. Je to proto, že během pohlavního styku nebo dosažení orgasmu náš mozek uvolňuje chemikálie, které zlepšují pohodu, to znamená oxytocin a serotonin. Náhlá rezignace na sex může být proto spojena se zvýšením úrovně stresu, protože tělo nebude produkovat tyto chemikálie v mozku v neustálém množství, což může ovlivnit duševní pohodu.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2868060/, https://www.escardio.org/The-ESC/Press-Office/Press-releases/Resuming-sexual-activity-soon-after-heart-attack-linked-with-improved-survival, https://www.news-medical.net/news/20110322/Heart-attack-risk-during-sex-is-low-Study.aspx, https://australian-bodycare.uk/blogs/guides/dry-mucous-membranes-in-the-vagina-gic, https://www.ohsu.edu/womens-health/benefits-healthy-sex-life, https://www.ohsu.edu/womens-health/benefits-healthy-sex-life, https://www.leicestermercury.co.uk/news/health/health-problems-lack-of-sex-1439061