Zdraví

Co je to detox těla a jak se na něj připravit?

Detox je jinými slovy očista těla. Můžete ho vyzkoušet v různých situacích. Někdo si chce očistit tělo například od alkoholu, jiný si dává půst a třeba několik dní nic nekonzumuje. Ať se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, tato dieta pomůže tělo očistit od škodlivin a vy můžete začít s čistým štítem.

Očistné menu se bude skládat z lehkých jídel

Přirozený detox tělo posílí, zároveň si odpočine trávicí systém. Díky detoxu si také odpočinou játra, která slouží jako filtr. Přes ně jsou všechna barviva, alkohol i další nečistoty. Jednou z forem detoxu je tekutá dieta. Ta spočívá jen v konzumaci tekutých potravin, někdo přijímá jen tekutiny jako takové. Používá se hlavně po operacích nebo těžkých situacích, kdy člověk není schopen normálně jíst.

Doporučený článek:  Na akné jsou drahé krémy krátké. Pokožku uzdraví mnohem přirozenější řešení

Snadněji stravitelné jídlo bude mnohem lepší pro tělo, protože si odpočine od těžkých pokrmů. Výhodou je, že můžete shodit několik kilogramů a zlepší se také stav kůže. Tekutá strava je založena hlavně na zeleninových a ovocných šťávách, a nesmíme zapomenout ani na silné vývary. Ty mají vysoký obsah vitaminů a dalších složek, takže nebudete pociťovat žádný hlad. Tento detox by ale neměl trvat dlouho, maximálně jeden den. I za tak krátkou dobu se tělo dokáže vyčistit.

Doporučený článek:  Lidé kvůli ní pláčou, přesto je nejlepším parťákem do sychravých dnů. Cibule vyléčí nejednu nemoc

Těžká jídla nahraďte saláty

Základem každého, kdo se stravuje zdravě, je nahrazení tučných a smažených jídel zdravými saláty. Důležité je také doplňovat tekutiny, v tomto případě se jedná o 8 sklenic vody denně. Místo vody si můžete udělat také bylinkové čaje. Dávejte si po malých dávkách jablka, brusinky nebo řepu. Detoxikuje také zelí. A je vůbec detox účinný? Mnoho lidí, kteří jim prošli, vás ujistí, že se jim rozhodně ulevilo.

Očista těla je velmi důležitá, ale někteří lékaři se s tímto názorem neztotožňují. Dle některých nemá detox pro tělo žádný přínos a oslabuje tělo. Rychlý úbytek kilogramů se týká hlavně svalové hmoty, kterou pak musíte nabrat zpátky cvičením. Pokud se ale bude jednat o jednodenní záležitost, tělu tím neublížíte.

Zdroj: https://balance.media/detox-preparation/