Móda

Leopardí vzor nemusí být výstřední! Jak ho nosit?

Leopardí zvířecí vzor se poprvé objevil v druhé polovině minulého století. Dodnes platí za módní stálici, kterou propagují modelky i celebrity. Ani vy se ho nemusíte bát. Stačí, když budete vědět, jak ho nosit. Především volte jednoduché a geometrické střihy šatů bez zbytečného řasení a zdobení, které by působilo přehnaně.

Záleží na materiálu

Materiál zvolte lehký, vzdušný a hladký, například hedvábí. Vzor pak nebude působit kýčovitě. Samozřejmě jsou důležité i doplňky. Klasikou jsou zlaté šperky, a to i velmi výrazné. Široké náramky nebo velké kruhové náušnice budou vypadat elegantně. Pokud se nebojíte experimentování, vyzkoušejte oblíbené vrstvení. Pod jednobarevné černé šaty si vezměte leopardí tričko a budete vypadat velmi módně.

Černou barvu byste neměli zatracovat ani při výběru kabelky nebo bot. Další variantou jsou odstíny tělové a hnědé. Jako obuv zvolte například kožené kovbojské boty, případně klasické žabky nebo jednoduché sandály. Vyhněte se výraznému líčení, namalujte si buď oči, nebo ústa. Není pravdou, že leopardí potisk rozšiřuje a přidává na věku. Záleží na délce šatů, výstřihu a vhodných doplňcích.

Pro každou příležitost

Leopardí potisk na šatech se skvěle doplňuje se sportovními bílými teniskami. Je to pohodlný a praktický outfit na vycházky do města nebo na výlety, působí mladistvě a elegantně. Jestli se večer chystáte ven do klubu, zkombinujte stylové otrhané džíny s černým trikem a tenkou bundou se zvířecím vzorem.

Na setkání s přáteli si vezměte vzdušné šaty po kolena, které dokonale ladí s nenápadnými doplňky. Připadá vám klasická kabelka příliš nudná? Vezměte si k šatům extravagantní dřevěnou kabelku, díky přírodní barvě nebude působit křiklavě. A jak kombinovat zvířecí vzor na rande? Ideálně ve formě krátkých přiléhavých šatů s rolákem kombinovaných s červenými boty na podpatku a červenou kabelkou.

Zdroj: https://passagedesperles.blogspot.com/2011/03/50-style-eccentric-elegant-and-space-in.html