Vztahy

Jaké věci byste v životě měli ignorovat?

Jak být moudrý? Je potřeba odlišovat věci, které jsou zajímavé a důležité od těch, které jsou nepotřebné a můžete je ignorovat. Některé knihy nám ukazují, co ve svém životě máme vynechat a kterým věcem naopak dát pozornost. Náš mozek neumí zpracovat spoustu informací, proto je vhodné vědět, na co si nemusíte dávat pozor.

Ignorovat můžete spoustu nepotřebných informací

Musíte se naučit filtrovat nepotřebné informace od těch, které jsou důležité a něco nám v životě dají. Dobrým příkladem je například řízení auta. Během nej se sice soustředíme na volant a řízení, ale zároveň věnujeme pozornost například prachu na palubní desce nebo jiným maličkostem, které nejsou důležité.

Doporučený článek:  Nejčastější případy, kdy je lepší vynechat sex

Pokud se naučíte ignorovat nepodstatné věcí, zlepší si koncentraci na ty důležité a mozek bude pracovat rychleji a efektivněji. A jaké věci je vhodné pustit z hlavy? Jednou z nich jsou lži. Často totiž nechceme vidět realitu takovou, jaká je a něco si nalháváme. Mnoho svým lže už jen tím, jak se chová k ostatním. Ignorujte také urážky na vaši osobu. Někteří lidé si také užívají pocit, že mohou provokovat. Takovým slovům dejte kontext a brzy přijdete na to, že je to jen jejich zoufalý pokus o pozornost.

Doporučený článek:  Proč neposloucháme zdravý rozum a děláme iracionální rozhodnutí?

Občas musíte ignorovat i samotné lidi

Mozek těžko zpracovává také rušivé elementy, které najdete nejen u práce v kanceláři, ale mohou ovlivnit také soukromý život. Někdy budete muset ignorovat také lidí, kteří vám vstoupili do života. Jsou dobří lidé, ale také ti špatní. V životě budete muset také odmítat. Nejedná se přitom jen o práci, ale také o některé požadavky, které mohou mít vaši známí. Dejte najevo, že jste tu pro ně, ale nebudete skákat, jak oni pískají.

Doporučený článek:  Vztah na dálku může přečkat vše. Klíčem je vzájemná důvěra a sdílení maličkostí

Lidé většinou po ostatních chtějí věci, které jsou nad jejich síly. Neuvědomují si ale, že to může být problém také pro ostatní. Proto je dobré selektovat požadavky od takových, které jsou snadno k řešení. Ignorujte také výsledky rozhodnutí, které přišly v čase, kdy jste se necítili jistí nebo jste nebyli psychický v pořádku.

Zdroj: https://www.marcandangel.com/2013/11/29/9-things-happy-successful-people-choose-to-ignore/