Nezařazené

Jaké jsou výhody vaječné masky? Vyzkoušejte a poznejte je!

Věděli jste, že vajíčka nemusíte používat jen v kuchyni na vaření? Ze všech stran na nás koukají krásné modelky, které mají pevné a husté vlasy. Jak docílit stejně krásných vlasů a pokožky, která bude vypadat mladistvě a zdravě? Nemusíte hned kupovat drahé prostředky, stačí vyzkoušet metodu, která je léty prověřená a patří mezi účinné.

Pro zdravou pleť i vlasy zkuste obyčejné vejce

Jak tedy správně pečovat o své vlasy a pokožku? Bude vám stačit obyčejné vajíčko, které si možná dáváte pravidelně ke snídani. Jeho vlastnosti ale sahají mnohem dál a opravdu pomůže při péči o pleť a vlasy. Patří mezi přírodní kosmetické prostředky, které jsou snadno dostupné a opravdu fungují.

Doporučený článek:  Mnoho páníčků netuší, jak správně pejska krmit. Nevědomky svému mazlíčkovi ubližují

Základních receptů na vaječné masky najdete několik. Na normální vlasy můžete použít vejce celé, mastné potřebují hlavně bílkoviny. Samotný žloutek bude skvěle fungovat na suché vlasy, které potřebují hydrataci. Vejce byste měli použít na celou délku vlasů, nechat půl hodiny působit a nakonec opláchnout vlažnou vodou. Na časté vypadávání můžete vejce zkombinovat s olejem.

Nepoužívejte jakýkoliv ocet, ale kupte si ricinový

Ricinový olej má takové vlastnosti, které podporují růst nejen vlasů, ale také řas. Pokud ho smícháte s vejce, vyrobíte si prostředek, který bude nad všemi kupované. Do vajíčka přitom stačí přidat jen několik kapek a zázrak bude zaručen. Větší množství oleje by mohlo pokožce i vlasům uškodit, proto to s ním nepřehánějte.

Doporučený článek:  Psí mazlíček s námi může žít dlouhé roky. Na délku života má vliv také rasa

Vajíčková maska na obličej a dekolt se hodí pro všechny, kterým se nechce utrácet za drahé přípravky. Budete potřebovat jen bílek a přírodní jogurt, smíchejte suroviny dohromady a dejte na vyčištěný obličej a dekolt asi na půl hodiny. Nezapomeňte také na krk, kde se pokožka často vysušuje. Masku můžete použít dvakrát až třikrát týdně k dosažení zdravé pleti. Navíc vám tento prostředek bude vždy po ruce.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/323602