Nezařazené

Jak pečovat o popraskanou pokožku nohou?

Mnoho lidí trápí nejen nepříjemný zápach, ale také popraskaná pokožka na patách a ploskách nohou. Suchá pokožka navíc dostává o to více zabrat, těžko se vyhlazuje a zvlhčuje. Dobré je používat nejen koupené vyživující krémy, ale pomoci si můžete také domácími prostředky, které jsou levnější a mnohdy také účinnější než zakoupené produkty, které slibují zázračné výsledky.

Dopřejte si pravidelný peeling nohou

Pokud trpíte na suché nohy, nepomáhají ani časté výměny bot a každý den cítíte zhoršení, je na čase začít používat peelingy, které odstraní odumřelou pokožku, zjemní chodidla a celkově se po něm nohy budou cítit rozhodně lépe. Navíc peeling si můžete udělat večer u oblíbeného seriálu nebo si udělat beauty odpoledne se svou kamarádkou.

Doporučený článek:  Někteří působí na komáry jako magnet. Roli hraje teplota i krevní skupina

Nejdříve si nohy namočte v teplé vodě. Odpočinou si tak po dlouhém dni, voda by měla být opravdu hodně teplá, aby se pořádně odmočily. Do vody můžete přidat dvě tablety aspirinu, který nohy osvěží a zjemní silnou pokožku na patách. Zkusit můžete cukrový peeling. Hrubá zrna jsou pro takovou masáž nohou ideální. Problémy s popraskanou a suchou kůží na nohou má mnoho lidí, protože je trápí kilogramy navíc a nohy je musí celý den nosit.

Doporučený článek:  Také se stydíte zvednout ruce, když máte odhalená ramena? Zbavte se pigmentových skvrn v podpaží jednou provždy!

Peeling si můžete koupit v obchodě nebo si ho doma vyrobit

Dnešní trh nabízí mnoho druhů peelingu, vybrat si tak můžete podle svého problému, který s nohama máte. Můžete si ho vyrobit také doma ze surovin, které najdete v kuchyni. Budete potřebovat jen cukr, olivový olej, med, růžový éterický olej a dvě lžičky kávy. Všechny suroviny smíchejte dohromady, a na paty a celá chodidla nanášejte pomalými krouživými pohyby.

O své nohy byste měli pečovat nejen vhodnou kosmetikou, ale dopřát jim také kvalitní boty. Dbejte na to, abyste si je před koupí vyzkoušeli, aby vám byly opravdu pohodlné. Pokud máte zahrádku, choďte přes léto hodně naboso. Ulevíte nohám, budete se cítit velmi pohodlně, nebude vás nic tlačit a navíc se spojíte s přírodou.

Doporučený článek:  Pokud patříte mezi milovníky čokolády, neváhejte a dopřejte si domácí čokoládové lázně