Nezařazené

Konec večerním náletům na lednici! Zdravé mlsání zažene chutě a příjemně zasytí

Večerní záchvaty přejídání jsou dnes běžnou rutinou mnoha lidí, ať se jedná o muže, nebo ženy. Místo toho, abyste se večer při sledování televize cpali sladkostmi, můžete je nahradit zdravějšími variantami, které nebudou ohrožovat vaše zdraví.

Dopřejte si zdravé tuky nebo obyčejnou zeleninu

Pokud nevíte, co si připravit k večernímu mlsání, ukážeme vám, jak na to. Zbavíte se nočního přejídání, bude se vám lépe spát a také zbytečně nepřiberete. Musíte vyměnit sladkosti a slané pochutiny za zdravější, ale chutná jídla. Skvělou volbou je například cizrna. U té ale dejte pozor, aby byla bez soli, která není vhodná.

Tato luštěnina ve vás vyvolá pocit, že jste najedení, i když jí sníte menší množství. Z cizrny si snadno připravíte zeleninový salát, do kterého můžete přidat i další druhy zeleniny, které máte rádi. Dopřát si můžete také různá semínka. Vhodná jsou dýňová, která obsahují nenasycené mastné kyseliny, které jsou skvělé na nervy.

Zdroj obrázku: Freepik

Udělejte si domácí chipsy i vlastní omáčku

Doma si snadno vyrobíte také vlastní chipsy, které nebudou plné soli jako ty kupované. Nejsnadnější jsou asi sýrové. Na ty stačí jen nastrouhat tvrdý sýr, který máte rádi, na menší hromádky. Ty pak dejte na plech s pečicím papírem a na několik minut vložte do trouby. Že jsou hotové, poznáte podle toho, že okraje budou zlátnout. Místo strouhání můžete nakrájet na kousky i sýr plátkový.

Nakrájet si můžete různé druhy zeleniny, které můžete namáčet například do hustého jogurtu. Papriky mohou být na tyčinky, stejně jako okurky. Jsou to svačinky plné vitamínů, nebudou na noc zatěžovat žaludek a zároveň budete mít pocit, že si k televizi dáváte chutnou drobnost. Pokud si k tomu uděláte teplou vodu s citronem, máte vyhráno. Zapomenete na sladkosti a zbavíte se nočního přejídání. I ráno se můžete nastartovat vlažnou vodou, do které přidáte citron. Vyzkoušet můžete i zázvor.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-ways-to-stop-eating-late-at-night