Nezařazené

Aromaterapie uvolní tělo i mysl, výběr vůní je široký

Esenciální oleje se používají především v aromaterapii. Jedná se o metodu, při které se absolutně uvolníte a svou mysl uvedete do stavu, kdy nebudete vůbec o ničem přemýšlet. V závislosti na tom, jakou část těla chcete uvolnit, se vybírá mezi různými druhy olejů. Některé povolí svaly, jiné se zaměřují na relaxaci mozku. Které oleje patří mezi nejoblíbenější a které si můžete koupit i domů?

Aromaterapií se můžete zbavit špatné nálady

Aromaterapie se většinou využívá v případě, že jste ve stresu nebo vás čeká náročný úkol, na který potřebujete mít dobrou koncentraci. Oleje pomohou uvolnit tělo i mysl a získáte možná nový pohled na věc. Nemůžete večer usnout? Zkuste aromaterapii pomocí levandulového oleje, který zamezí tomu, že se vám spánek bude vyhýbat. Oleje pak můžete nakapat například do horké koupele nebo je inhalovat.

Doporučený článek:  Mnoho páníčků netuší, jak správně pejska krmit. Nevědomky svému mazlíčkovi ubližují

Na světě najdete spoustu salonů, které se věnují právě aromaterapii. Můžete si nechat vytvořit olej přímo na míru svým potřebám a používat ho v případě, kdy se nebudete cítit dobře. Esenciální oleje se vyrábí ze semen, květů nebo stonků různých druhů rostlin. Abyste oleje použili, můžete si koupit zvláštní zařízení, ale inhalovat je můžete i doma za pomoci hrnce a ručníku.

Zdroj obrázku: Freepik

Zabalte hlavu do ručníku a jen vdechujte příjemné vůně

Esenciální oleje neslouží pouze k relaxaci a uvolnění, mohou pomoci také s některými zdravotními problémy, jako je nachlazení nebo ucpaný nos. Stačí si do hrnce napustit horkou vodu, do té přidat pár kapek vybraného esenciálního oleje, naklonit se nad hrnec, hlavu si přikrýt ručníkem a pomalu vdechovat horkou páru.

Doporučený článek:  Domácí hnojivo podpoří rostliny na jaře v růstu

Nezapomeňte vdechovat nosem a vydechovat ústy. Takto můžete zůstat i několik minut a poté proces přerušte. Po několika opakováních se zbavíte nepříjemné rýmy nebo ucpaného nosu. Je to skvělý a levný způsob, jak využít sílu přírody.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/what-is-aromatherapy