Nezařazené

Jarní detox pročistí organismus a nakopne energií. Některé ovoce a zelenina podpoří také hubnutí

S nástupem jara často skloňujeme slovo detoxikace. Čištění těla je hlavní výhodou detoxu, shozená kila jsou již jen příjemným vedlejším účinkem. Jaké ovoce, zelenina a přísady jsou pro detox nejlepší, aby nedošlo k ukládání přebytečného cukru v těle?

Červená řepa

Červená řepa je v detoxikaci na prvním místě. Šťávy s obsahem červené řepy jsou ideální pro lidi, kteří trpí anémií. Kromě železa je řepa vynikajícím zdrojem vitamínu B, který příznivě ovlivňuje oběhový systém. Červená řepa také stimuluje trávicí systém.

Doporučený článek:  Hnědá rýže předčí tu bílou v množství živin i chuti. V kuchyni se rozhodně neztratí

Jablko a kiwi

Nenahraditelné je také duo jablko a kiwi. V této kombinaci dominuje vitamín C, který pomáhá budovat naši imunitu. Sklenice šťávy z těchto plodů zbaví naše tělo po několika dnech přebytečné vody.

Zázvor

Zázvor je nejen skvělý prostředek ke snížení pocitu nevolnosti, ale může také pomoci zlepšit trávení, potlačit nadýmání a snížit množství plynů. Kromě toho má zázvor vysoký obsah antioxidantů a je vhodný pro posílení imunitního systému. Chcete-li podpořit své trávení, zkuste popíjet zázvorový čaj nebo přidat čerstvě nastrouhaný zázvor do ovocné nebo zeleninové šťávy.

Doporučený článek:  Někteří se chlebu vyhýbají, ve zdravé variantě je ale cenným zdrojem sacharidů
Zdroj obrázku: Freepik

Česnek

Česnek je již dlouho známý díky svým přínosům pro srdce, avšak je také dobrý při detoxikaci těla. Česnek je nejen antivirový, antibakteriální a antibiotický, ale obsahuje také chemickou látku zvanou alicin, která podporuje produkci bílých krvinek a pomáhá v boji proti toxinům. Česnek je nejlepší konzumovat syrový.

Řeřicha

Stejně jako většina zelených bylin a zeleniny je řeřicha vynikajícím doplňkem pro zdraví a detoxikaci. Za prvé listy řeřichy jsou nabité mnoha životně důležitými detoxikačními živinami, včetně několika vitamínů B, zinku, draslíku, vitamínu E a vitamínu C. Za druhé řeřicha má přirozené močopudné vlastnosti, které mohou pomoci vyplavovat toxiny z těla. Chcete-li těžit z výhod tohoto výživného jídla, zkuste přidat hrst řeřichy do salátů, polévek a sendvičů.

Doporučený článek:  Muži jsou schopni svá tajemství a touhy tajit i desítky let. Za celý život žena nemusí zjistit, co ten její vlastně chce

Spirulina

K rostlinnému nápoji přidejte čajovou lžičku řas spiruliny. V práškové formě můžete tento doplněk stravy přidat nejen do džusů, ale také do pokrmů. Spirulina je také bohatá na bílkoviny a vitamín B12.

Zdroj: https://experiencelife.lifetime.life/article/fresh-start/