Nezařazené

Jarní detox pročistí organismus a nakopne energií. Některé ovoce a zelenina podpoří také hubnutí

S nástupem jara často skloňujeme slovo detoxikace. Čištění těla je hlavní výhodou detoxu, shozená kila jsou již jen příjemným vedlejším účinkem. Jaké ovoce, zelenina a přísady jsou pro detox nejlepší, aby nedošlo k ukládání přebytečného cukru v těle?

Červená řepa

Červená řepa je v detoxikaci na prvním místě. Šťávy s obsahem červené řepy jsou ideální pro lidi, kteří trpí anémií. Kromě železa je řepa vynikajícím zdrojem vitamínu B, který příznivě ovlivňuje oběhový systém. Červená řepa také stimuluje trávicí systém.

Jablko a kiwi

Nenahraditelné je také duo jablko a kiwi. V této kombinaci dominuje vitamín C, který pomáhá budovat naši imunitu. Sklenice šťávy z těchto plodů zbaví naše tělo po několika dnech přebytečné vody.

Zázvor

Zázvor je nejen skvělý prostředek ke snížení pocitu nevolnosti, ale může také pomoci zlepšit trávení, potlačit nadýmání a snížit množství plynů. Kromě toho má zázvor vysoký obsah antioxidantů a je vhodný pro posílení imunitního systému. Chcete-li podpořit své trávení, zkuste popíjet zázvorový čaj nebo přidat čerstvě nastrouhaný zázvor do ovocné nebo zeleninové šťávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Česnek

Česnek je již dlouho známý díky svým přínosům pro srdce, avšak je také dobrý při detoxikaci těla. Česnek je nejen antivirový, antibakteriální a antibiotický, ale obsahuje také chemickou látku zvanou alicin, která podporuje produkci bílých krvinek a pomáhá v boji proti toxinům. Česnek je nejlepší konzumovat syrový.

Řeřicha

Stejně jako většina zelených bylin a zeleniny je řeřicha vynikajícím doplňkem pro zdraví a detoxikaci. Za prvé listy řeřichy jsou nabité mnoha životně důležitými detoxikačními živinami, včetně několika vitamínů B, zinku, draslíku, vitamínu E a vitamínu C. Za druhé řeřicha má přirozené močopudné vlastnosti, které mohou pomoci vyplavovat toxiny z těla. Chcete-li těžit z výhod tohoto výživného jídla, zkuste přidat hrst řeřichy do salátů, polévek a sendvičů.

Spirulina

K rostlinnému nápoji přidejte čajovou lžičku řas spiruliny. V práškové formě můžete tento doplněk stravy přidat nejen do džusů, ale také do pokrmů. Spirulina je také bohatá na bílkoviny a vitamín B12.

Zdroj: https://experiencelife.lifetime.life/article/fresh-start/