Rady a tipy

Peeling zanechá sametově hladkou pokožku, která bude zářit krásou a zdravím

Jestli se nechcete vzdát hladké pokožky ani ve vyšším věku, musíte o ni pečovat. Na odumřelé buňky a hrubou pokožku můžete používat například peeling. Ten si můžete koupit v lékárně nebo drogerii, nebo si ho snadno vyrobit doma. Kůže bude krásně vonět, také díky peelingu odstraníte mrtvou pokožku, která bude hladší a pevnější.

Jestli máte pokožku, která je drsná a odlupuje se, použijte peeling

Dnes již najdete v obchodech mnoho produktů, které pomohou k pevnější a hladší pokožce. Můžete je zakoupit v dobrých obchodech. Peeling se používá na celé tělo, existují také takové, které jsou vhodné dokonce na citlivé části, jako je obličej. Peelingy většinou obsahují oleje, které zanechají pokožku pružnou a také hydratovanou.

Hladká a vyživená pokožka je jedním ze znaků, že se o sebe dobře staráte. A nemusí se přitom jednat pouze o ženy, o své tělo se v poslední době velmi zajímají také muži a nebojí se používat výrobky, které jsou primárně určené pro ženy. Peeling je zrnitý prostředek z kosmetického průmyslu, který účinně odstraňuje odumřelé buňky.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejčastěji se peeling používá na kolena, lokty nebo paty

Hrubou pokožku najdete nejvíce na patách, kolenou a loktech. Jsou to velmi namáhaná místa, která potřebují větší péči. Proto je vhodné používat peeling. S ním můžete také masírovat místa, která chcete tónovat. Masáží podpoříte krevní oběh a také vám to pomůže zhubnout několik kilogramů.

Po každém peelingu je nutné pokožku opláchnout a osušit, ale ručníkem nedrhněte pokožku moc silně, pouze po ní jemně přejíždějte. Domácí peeling si můžete udělat například z cukru a olivového oleje, vhodná je také káva. Peeling si můžete dopřát třikrát týdně po několik týdnů a uvidíte, že vaše pokožka bude hladká na dotek a navíc bude pevnější. Věnujte péči svému tělu a to se vám odmění tím, že se budete cítit lépe.

Zdroj: https://www.insider.com/what-to-do-if-your-skin-is-peeling-2019-2