Domov, Rady a tipy

Pozor na zbytky jídla ve dřezu, přilákat mohou odporné chlupaté mušky

Odpadní mušky jsou zvláštním druhem hmyzu, který se může objevit i u vás doma. Jsou podobné ovocným muškám, ale místo na ovoci se usazují kolem odpadů a kanalizace. Jejich přítomnost nás sice přímo neohrožuje, ale mohou být škodlivé pro alergiky nebo astmatiky. Poradíme vám, jak se jich zbavit. Navíc se dozvíte, jak tento netradiční hmyz rozeznáte od ostatních mušek, které vám poletují domovem.

Co je odpadní muška?

Na první pohled jde o neškodný hmyz. Měří asi 5 milimetrů, má podsaditou postavu pokrytou srstí. Díky tomu ho poměrně jednoduše odlišíte od ovocných mušek. Navíc má dlouhá tykadla, která jsou jeho charakteristickým znakem. Nejčastěji ho najdete kolem kanalizace, protože ho přitahuje odpadní voda.

Doporučený článek:  S únavným žehlením bude konec! Trik s kostkami ledu si oblíbily ženy na celém světě

Odpady, kanalizace a potrubí jsou pro odpadní mušky nejlepším místem pro rozmnožování. Jakmile si jejich přítomnosti všimnete, měli byste jednat rychle. Jakmile se rozmnoží, budete je mít po celé kuchyni nebo koupelně. Nezapomínejte odpady pravidelně čistit a do odtoku koupit sítka, která zachytí zbytky potravin a vlasů.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyhnat odpadní mušky ze svého domova?

Prevence je samozřejmě nejlepší možností, ale při invazi tohoto hmyzu musíte vědět, jak zasáhnout. Naučte se jednoduchý trik, díky kterému z vašeho domova rychle zmizí. Dobrou zprávou je, že vyhnat tyto mušky z domu není vůbec složité ani drahé. Potřebovat budete jen vodu a ocet. Převařte vodu a přidejte do ní malé množství octa.

Doporučený článek:  Připravte se na zimní cestování dopředu a užijte si ho bez starostí

Směs nalijte do odpadů a kanalizace, u kterých jste si všimli výskytu mušek. Jejich likvidace je díky tomu mnohem jednodušší než u jiných druhů hmyzu včetně ovocných mušek. Jakmile budou pryč, soustřeďte se na prevenci a nenechávejte špinavé talíře dlouho ve dřezu. Investujte také do sítí v oknech, aby se k vám žádný podobný hmyz nedostal.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a29364962/how-to-get-rid-of-drain-flies/