Krása, Rady a tipy

Šedé vlasy jsou noční můrou. Chemické barvy ale nejsou nutné, prameny zachrání bylinky

Šedé vlasy se dříve či později objeví na každé hlavě. Než ale zakoupíte drahou barvu s chemickým složením, která může poškodit vlasy i pokožku hlavy, nebo půjdete ke kadeřníkovi, odkud odejdete s prázdnou peněženkou, zkuste nejprve přírodní způsoby, jak se zbavit šedých vlasů.

Vždy nápomocné bylinky

Bylinky jsou tu s námi od nepaměti. Naše babičky je využívaly každý den na různé nemoci, bolesti nebo i na krásu. Určitě si z dětství pamatujete různé bylinkové čaje, které jste během nemoci museli pít. Oslazené přírodním medem byly lepší než kterákoli antibiotika. Jak jsme již zmiňovali, bylinky se dají využít i jiným způsobem než jen při bolestech v krku nebo žaludku.

Doporučený článek:  Pračka dokáže zachránit i ty nejšpinavější boty. Při praní je důležité myslet na několik pravidel

Jednou z bylinek, které pomůžou při zkrášlování, je šalvěj. Ta se dokonce často nachází i ve složení různých vlasových přípravků. Používá se v kosmetickém průmyslu pro své cenné vlastnosti. Kromě toho, že bojuje proti lupům, má také dezinfekční, protizánětlivý a antiseboreický účinek. Šalvěj také osvěží pokožku hlavy.

Zdroj obrázku: Freepik

Přirozené barvení

Chcete-li se zbavit prvních šedých vlasů, stačí si připravit oplach ze šalvěje lékařské. Nalijte 2–3 polévkové lžíce šalvěje do sklenice a přidejte stejný poměr černého čaje. Následně je zalijte vroucí vodou a nechte hodinu stát. Umyjte si vlasy oblíbeným šamponem a teprve poté je opláchněte nálevem ze šalvěje a černého čaje. Po této proceduře si vlasy zabalte do tmavého ručníku a počkejte 30 minut.

Doporučený článek:  Zázračná aloe dokáže pokožku uzdravit i přirozeně hydratovat. Rozhodně se vyplatí mít rostlinu doma

Takový oplach si můžete připravit jednou týdně. Kromě toho, že ztmaví šedé vlasy, dokáže je i posílit a dodat jim lesk. Šalvěj posiluje a vyživuje vlasové kořínky. Doporučuje se lidem, kteří mají problém s lupy nebo podrážděnou pokožkou hlavy. Pomáhá také při rychle se mastících vlasech, protože snižuje produkci kožního mazu.

Zdroj: https://www.hairbuddha.net/sage-tea-to-darken-grey-hair/