Rady a tipy

Jarní hydratační péče pokožku rozzáří a vyhladí

Regenerační metody jsou velmi účinné, pokud o svou pleť budete pečovat pravidelně. Zimní měsíce bohužel nepatří mezi ty nejlepší, co se týče pokožky. Mráz, sníh a suchý vzduch mohou způsobit velké problémy nejen pleti, ale také vlasům nebo nehtům. Na jaře můžete pokožku mazat hydratačními krémy, v zimě ji skryjete šátkem nebo šálou. Je potřeba si uvědomit, že péči musíte provádět pravidelně.

Kožní problémy se mohou časem prohloubit

Pleť se může poškodit nejen zimou, ale také nedostatkem vitaminů nebo minerálů. Na jaře už pak bude dostatek zeleniny a čerstvého ovoce, které tělu dodají důležité látky, jichž mělo v zimě nedostatek. Pohybujte se hodně venku na slunci a čerstvém vzduchu. Také v zimě je nutné používat opalovací krémy, i když to na první pohled nemusí být patrné. Pokud trávíte čas na horách, je tam ostřejší slunce a bude potřeba pravidelně ošetřovat pokožku.

Doporučený článek:  Maliny nejsou při pěstování náročné. Potřebují především dostatek slunce a vody
Zdroj obrázku: Freepik

Pokožka může být podrážděná, objevit se mohou nejen pupínky, ale také další potíže. Pravidelně si dopřávejte peelingy, kterými odstraníte odumřelé buňky epidermis, a tím zajistíte, že vaše pleť bude rozjasněná a zdravá. Hladší pokožka je známkou toho, že se o svou pokožku staráte. Díky tomu budete vypadat skvěle. Enzymový peeling naneste slabou vrstvou na pokožku a nechte několik minut působit.

Dopřejte pokožce výživu a hydrataci

Důležité je pokožku sledovat a dopřávat jí pouze to, co skutečně potřebuje. Vyhněte se sladkostem nebo tučným jídlům, které ji mohou poškodit. Používání tonik nebo hydrosolů není to správné. Objevit se mohou záněty nebo podráždění, které budete muset zase uklidňovat. Dávejte si pozor také na to, jak kvalitní používáte make-up a další přípravky. Na některé totiž můžete mít alergii.

Doporučený článek:  Akné porazí správná péče a kvalitní jídelníček

Využívejte denní a noční krémy, které jsou přímo určené na tu denní dobu. Pravidelně se odličujte a používejte přírodní prostředky, které pomohou. Využít můžete například slupky od okurek nebo jablek, které si nanesete na obličej. Jsou to levné metody, které opravdu fungují.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/peeling-fruits-veggies, https://www.eatthis.com/foods-that-worsen-skin/, https://www.laroche-posay.co.uk/en_GB/why-it-s-important-to-get-rid-of-dead-skin-cells.html, https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/22468-pimples, https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/eat-your-way-fabulous-skin, https://www.hmpgloballearningnetwork.com/site/podiatry/when-vitamin-and-nutritional-deficiencies-cause-skin-and-nail-changes, https://aestheticsjournal.com/feature/the-impact-of-winter-on-the-skin, https://www.murtelacosmetics.com/blog/top-10-skincare-tips-for-spring/