Krása

Na slunci trpí vlasy stejně jako pokožka. Suché a lámavé prameny potřebují speciální ochranu

Ve slunných dnech naše vlasy velmi trpí. Sice myslíme na ochranu očí nebo pokožky, ale na vlasy velmi často zapomínáme. Slunce ale hodně škodí také jim, protože mohou být vysušené, lámavé a potřebují spoustu vitaminů. Vlivem UV paprsků se jejich stav může zhoršit natolik, že budou vypadávat. Jak chránit vlasy na slunci?

Vnitřek vlasu může slunce poškodit

Nejen UVA, ale také UVB paprsky mohou vlasy poškodit. Lipidy, které naše vlasy tvoří, jsou poškozovány právě sluncem. Dlouhodobý pobyt na slunci tak škodí především vlasům, které jsou vystaveny svitu nejvíce. Vlasy jsou pak drsné, krepaté nebo suché a bude velmi těžké jim dodat hydrataci, kterou tolik potřebují.

Doporučený článek:  Citlivým zubům a dásním uleví známé koření nebo uhlí. Přírodní metody zuby zároveň vybělí

Bohužel se může poškodit také vnitřek vlasu, proto jsou lámavé a konečky se začínají třepit. Péče o vlasy v parném létě je tak důležitější než v jiných obdobích. Zapomenout bychom měli také na časté barvení vlasů, které je i tak hodně poškozuje, ale v kombinaci se slunečními paprsky dá vlasům pořádně zabrat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak poznáte poškozené vlasy?

Slunce si nevybírá, poškodit tak může všechny typy vlasů. Nezáleží na tom, jakou máte barvu nebo strukturu – ať se jedná o jemné, nebo silné vlasy, oslabují se vlivem slunečních paprsků. Vlasy obsahují melanin, který chrání vlasy. Jestliže ho máte ve vlasech málo, velmi často se stane, že se vlasy budou lámat. Potřebují tak o mnoho víc péče. Tmavé vlasy budou mít výhodu, protože melaninu obsahují přirozeně více než světlé vlasy.

Doporučený článek:  Nádherně opálená pokožka až do zimy: pět jednoduchých kroků opálení prodlouží

Mezi příznaky poškozených vlasů od slunce patří změna barvy a také jejich struktura. Mohou být křehké, drsné a těžko upravitelné. Začaly se vám třepit konečky? Budete muset vlasy chránit o něco více. Na tělo používáte opalovací krémy, na vlasy byste měli myslet také. Zkuste nosit klobouky nebo jinou ochranu, která sníží vystavení slunci.

Zdroj: https://www.vogue.in/beauty/content/heres-how-you-can-protect-your-hair-from-sun-damage-this-summer