Krása

Domácí kondicionér lze snadno připravit z přírodních ingrediencí, které vlasům jednoduše zachutnají

V drogeriích najdeme spoustu přípravků určených k regeneraci vlasů. Jak ale vybrat ten správný kondicionér? Komerční přípravky často obsahují spoustu chemických látek, které mohou nadělat víc škody než užitku. Přitom si podobné přípravky můžete vyrobit sami doma z ingrediencí, které máte v lednici. Přírodní kosmetika totiž často funguje daleko lépe než ta kupovaná v drogerii.

Kondicionér pro růst vlasů

Pokud toužíte po dlouhých loknách, vyrobte si kondicionér pro růst vlasů. Smíchejte dvě lžíce ricinového oleje s jedním žloutkem. Můžete přidat i pár kapek tea tree oleje. Naneste kondicionér na pokožku hlavy a po celé délce vlasů dvacet minut před mytím. Kondicionér neoplachujte horkou vodou, protože žloutek by se mohl srazit, což by ztížilo jeho vymývání. Někdy je třeba použít šampon dvakrát, abyste vymyli mastný ricinový olej.

Potřebujete vlasy zregenerovat? Rozmixujte půlku avokáda (můžete ho i rozmačkat vidličkou) a smíchejte ji s jednou lžící vybraného oleje, například lněného nebo arganového. Naneste na navlhčené vlasy a nechte třicet minut působit. Po uplynutí této doby vlasy umyjte jemným šamponem.

Zdroj obrázku: Freepik

Aloe vera pro hydrataci

K výrobě hydratačního kondicionéru budete potřebovat jednu lžíci gelu z aloe vera, dvě lžíce bílého jogurtu a jednu lžíci olivového oleje. Pokud budete používat gel z rostliny, kterou doma pěstujete, vyberte takovou, která je starší než dva roky. Smíchejte všechny ingredience, naneste směs na vlasy a nechte dvacet minut působit. Poté opláchněte.

Pokud se nechcete komerčních kondicionérů vzdát, ale chtěli byste je něčím vylepšit, přidejte do nich trochu oleje. Množství zvolte podle toho, jak suché vaše vlasy jsou. Druh oleje vyberte podle požadovaných účinků. Arganový olej je vhodný na suché vlasy bez života, kokosový olej hydratuje a dodává lesk, jojobový olej vlasy zjemňuje a reguluje produkci mazu, olivový olej zpevňuje křehké vlasy a ricinový olej podporuje růst.

Zdroj: https://www.bebeautiful.in/all-things-hair/everyday/best-homemade-hair-conditioners-for-your-hair