Krása

Suchá pokožka potřebuje zvláštní hydratační péči. Peeling a přírodní kosmetika ji udrží krásnou

Když je kůže napjatá a suchá, může dojít k její větší dehydrataci a může se začít po kouscích odlupovat. Je to nejvyšší čas začít s pravidelnou péčí, která ji bude hydratovat a zároveň jí dodá všechny látky, které potřebuje. Můžete si pomoci metodami, které nic nestojí, jen je musíte zařadit do pravidelné hygieny, zejména ráno.

Každé ráno si dopřejte krátkou vlažnou sprchu

Příliš teplá voda a dlouhé sprchování pokožce rozhodně neprospívají. Můžou ji z dlouhodobého hlediska vysušovat, a tím pádem budete muset věnovat více času její hydrataci. Můžete vyzkoušet například krémový sprchový gel nebo olej. Tato kosmetika na pokožce zanechá film, který ji ochrání před vysušením.

Doporučený článek:  Diety jsou zbytečné. Zhubnout lze přirozeně, stačí několik malých změn k lepšímu

Připravit si můžete také koupel, znovu ale platí pravidlo, že by neměla trvat moc dlouho. Zkuste koupel s přídavkem lipového květu, který zvlhčuje. Můžete také zkusit mandlový olej, který pokožku zjemní. A nezapomeňte suchou pokožku opečovávat pomocí peelingu, který si můžete také snadno vyrobit doma. Snadno si ho připravíte z cukru nebo soli a vždy přidejte kvalitní olivový olej. Masírujte celé tělo, ale hlavně místa, kde je suchá pokožka nejčastěji – kolena, lokty nebo paty.

Doporučený článek:  Zázraky přírody ve formě bylinek vám pomohou zhubnout
Zdroj obrázku: Freepik

V zimě používejte kvalitní kosmetiku a v kabelce mějte lesk na rty nebo jelení lůj

Podrážděnou pokožku můžete zklidnit vlhkým ubrouskem nebo si pomoci vazelínou, rtěnkou s přídavkem oleje či jelením lojem, který obsahuje látky potřebné k tomu, aby rty netrpěly. Použít ho můžete také na celý obličej, jen pozor, protože je hodně mastný a může udělat skvrny na oblečení.

Jestli máte popraskané rty, nebo dokonce kůži, může vám pomoci mast s přídavkem vitaminu A. Můžete ji využít také k urychlení hojení a celkové regeneraci pokožky. Vzhledem k tomu, že je hodně mastná, hodí se také na jemné masáže. Obličej byste si neměli mýt vodou s mýdlem. Tato kombinace hodně vysušuje, navíc pokud máte doma suchý vzduch. Zkuste si navyknout na mytí jemnou pěnou a vodu si vždy převařte.

Zdroj: https://www.aad.org/public/everyday-care/skin-care-basics/dry/dermatologists-tips-relieve-dry-skin