Krása, Zdraví

Rýžová voda nahradí ranní kávu i drahou kosmetiku. Získáte plno energie a zářivou krásu

Téměř každé ráno sáhneme po kávě, před obědem si dáme další a po práci ještě jednu. Káva nás umí povzbudit, ale je to také příjemný rituál. Ne vždy je ale zdravá a častokrát může škodit – třeba našemu spánku. Změnit tento návyk přitom nemusí být tak nesnadné.

Káva má zdravou konkurenci

Místo klasické kávy doporučujeme sklenici vody, která vám zbude po uvařené rýži. Po týdnu zaznamenáte změny, protože podle odborníků jde o skutečnou energetickou bombu, která vás po čase vyléčí z malátnosti, ale také závislosti na kávě. Osobní trenéři doporučují vypít tento nápoj například před tréninkem. Aby chuť nebyla mdlá a nezajímavá, můžete přidat tři ingredience: zázvor, med a citron. Rýžovou vodu samozřejmě před vařením nesmíme solit.

Doporučený článek:  Nedostatek vitaminu D tělo neodpustí. Při těchto příznacích zpozorněte a doplňte déčko co nejdříve

Využijete ji i v kuchyni

Rýžová voda najde řadu využití nejen v kuchyni. Snadno s ní díky vysokému obsahu škrobu zahustíte vývary, omáčky nebo koktejly. Vědci zkoumali její složení a zjistili, že obsahuje účinný zdroj velmi zdravých látek. Rýžová voda obsahuje vitamíny skupiny B, železo, draslík, zinek a hořčík.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže ke krásným vlasům

Lesklé, třpytivé a se zdravými konečky. Přemýšleli jste někdy o tom, jak asijské ženy pečují o své vlasy? Ukazuje se, že za své husté vlasy vděčí mimo jiné procedurám, ve kterých hraje klíčovou roli právě rýžová voda. Rýžovou vodu nejprve na pár dní uloží na tmavé místo a následně si jí oplachují vlasy po mytí. Ty jsou díky tomu krásné, lesklé a vyživené.

Doporučený článek:  Málokterá zelenina nabídne to, co květák. Díky jednoduchému triku bude vaření s ním radost

Tonikum na obličej

Tímto využití rýžové vody nekončí. Ukazuje se, že doma si můžete vyrobit domácí, ekologické a výživné pleťové tonikum z vody zbylé z uvařené rýže. Stačí neosolenou rýžovou vodu uložit do vhodné nádoby. Následně ji užívejte dvakrát denně na vatovém tamponku. Vaše pleť díky tomu bude zářivá, vyživená a plná látek, které potřebuje, aby vypadala skvěle a mladistvě.

Zdroj: https://www.femina.in/beauty/skin/the-benefits-of-rice-water-for-hair-and-skin-78956.html