Zdraví

Kuří oka dokážou potrápit, pomoc je přitom přímo na dosah ruky

Kuří oka se nejčastěji vyskytují na naší kůži v důsledku napadení lidským papilomavirem. Každý desátý člověk se někdy setkal s kuřím okem. Problém nastává, když se ho snažíme odstranit. Pomocí jednoduchých metod to můžete udělat rychle a snadno. Dejte si pozor, protože kuří oka vzniknou, když je tělo oslabené. Je nutné posílit imunitu, abyste se kuřích ok nadobro zbavili.

Jak poznáte kuří oko?

Na kůži se objeví malý hrbolek, který bude mít nerovný povrch. Stačí přitom, když budete v kontaktu s nakaženou osobu, a kuří oko je na světě. Budete potřebovat rychlou léčbu, aby se infekce nedostala dále do těla nebo se nenakazili další lidé. Můžete si pomoci prostředky, které koupíte v lékárně, nebo využít domácích metod, které jsou levnější a dostupné pro každého.

Doporučený článek:  Modrý čaj okouzlí nezvyklou barvou a prospěje našim očím

Cibule je prostředek, který funguje snad na všechny zdravotní komplikace. V případě kuřího oka to platí dvojnásob. Cibule se v přírodní medicíně používá už několik staletí. Pokud máte kuří oko, neváhejte si cibuli oloupat a potírat s ní postižené místo nebo z ní vymačkat šťávu. Pomoci může také jablečný ocet. Ten má antibakteriální vlastnosti a při kontaktu s pokožkou odstraní odumřelé buňky. Díky octu se kuří oko rychleji zahojí.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže aloe vera nebo zázvor

Jestli máte doma rostlinu aloe vera, můžete ji použít nejen na popáleniny nebo akné, ale také v boji proti kuřím okům. Gel z této rostliny má velmi cenné vlastnosti, které můžete využít. Stačí uříznutý kousek listu aloe položit na kuří oka a nechat působit přes noc. Aloe pokožku vyhladí a vyživí a kuřího oka se brzy zbavíte.

Doporučený článek:  Na bolest hlavy jsou léky zbytečné. Přírodní metody přinesou úlevu už za půl hodiny

Zázvor se díky svým protizánětlivým vlastnostem hodí také na hojení kuřích ok. Stačí oloupat kořen zázvoru, nastrouhat a přiložit na postižené místo. Obklad měňte až třikrát denně. Pomůže také samotný vitamin E. Ten nejenže zpomaluje stárnutí, ale také vás zbaví kuřích ok. Kupte si kapsle s tímto vitaminem a vytlačte denně jednu přímo na bradavici.

Zdroj: https://www.aad.org/public/everyday-care/injured-skin/burns/treat-corns-calluses