Krása, Stravování, Zdraví

Popraskané paty jsou odrazem jídelníčku. Tělu chybí důležité živiny a volá o pomoc

Nechcete ukazovat nohy, protože je na nich vidět popraskaná kůže? Není nic jednoduššího než zjistit, jaké jsou příčiny popraskaných pat. Může jich být totiž hned několik a nemusí se jednat o nedostatek péče. Velký vliv totiž mají některé potraviny, nebo spíše vitaminy, které obsahují. Jak je třeba pečovat o popraskanou pokožku na chodidlech a co všechno ji způsobuje?

Nedostatek vitaminů vás může stát zdraví

Popraskané paty mohou být důsledkem nedostatku vitaminů v těle. Proto je nutné se zaměřit na stravu, která by měla být bohatá nejen na zeleninu a ovoce, ale také na další látky, které jsou pro naše tělo důležité. Mezi takové patří například omega-3 mastné kyseliny. Hodně toho udělá nejen strava, ale také kvalitní obuv nebo pravidelná péče o nohy. Vliv na to můžou mít také ponožky, které by měly být z prodyšných materiálů.

Doporučený článek:  Příliš teplé oblečení vede u dítěte k přehřátí. Oblékat je třeba podle počasí i aktivit

Kromě omega-3 kyselin je nutné tělu dodat také vitamin A, který působí na vlasy a pokožku, ale také vitamin C, který je ideální pro budování imunity a pomůže v případech, že jste nachlazení nebo na vás leze chřipka. Také další vitaminy a minerály jsou důležité pro to, aby pokožka byla hebká, krásná a zdravá.

Zdroj obrázku: Freepik

Popraskané paty mohou značit vážnější nemoc

Mastné kyseliny jsou pro lidské tělo velmi důležité. Najdeme je především v mořských plodech, ale také ve lněném nebo řepkovém oleji. Hodit se budou také lněná semínka nebo vlašské ořechy, které budou chutnou svačinkou. Nejen strava ale může být příčinou popraskaných pat, které pak vedou k mnoha zdravotním komplikacím.

Doporučený článek:  Zářivě bílý úsměv i bez drahých procedur. Trik spočívá v domácí pastě ze dvou surovin

Jestliže máte popraskané paty, možná si děláte častější koupele nohou nebo používáte nevhodnou obuv. Tu je nutné hlavně vyzkoušet, protože některé značky vyrábějí boty pro úzké nohy, jiné naopak pro širší. Důvodem suchých pat ale může být také nedostatečná hydratace, kterou podpoříte kvalitními krémy na přírodní bázi.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/cracked-heels-vitamin-deficiency