Domov, Rady a tipy

Domácí triky pro hygienicky čistou toaletu: agresivní chemii už nebudete potřebovat

Toaleta je základem každé domácnosti, proto je důležité, abychom ji pravidelně čistili. Budete-li se o toto zařízení poctivě starat, nemusíte se bát následného zdlouhavého a namáhavého drhnutí. V dnešním článku vám přinášíme několik rad, jak toaletu vyčistíte jednoduše s pomůckami, které máte doma.

Tradiční babiččiny rady

Než sáhnete po drahých, agresivních čisticích prostředcích, zkuste použít metody, které využívaly již naše babičky. Můžete tím hodně ušetřit a navíc budou takovéto prostředky mnohem šetrnější k životnímu prostředí. A zřejmě největší výhodou je, že je už určitě máte doma. Jako první, který nám přijde na mysl u domácích čisticích prostředků, je určitě ocet.

Bílý ocet pomůže odstranit skvrny a zápach. Má dezinfekční vlastnosti, takže je užitečný i při boji proti bakteriím a mikrobům. Pokud čistíte toaletu pravidelně, stačí stěny toalety polít sklenicí octa nebo použít rozprašovač pro lehčí manipulaci. Nechte několik minut působit a poté jednoduše použijte štětku na čištění toalety.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud ocet nestačí, přichází na pomoc kyselina citrónová

Pokud jsou skvrny v toaletě tvrdohlavé a nepomohl vám ani ocet, zkuste jej smíchat s kyselinou citrónovou nebo citrónovou šťávou. Příjemným vedlejším účinkem je citrusová vůně. Pokud ani tato kombinace nepomůže, zkuste zkombinovat ocet s jedlou sodou a vytvořte hustou pastu. Naneste směs na nečistoty a nechte působit 15 minut. Znovu použijte kartáč a vyčistěte toaletu. Po takové proceduře bude toaleta jako nová.

Pokud nemáte čas na zdlouhavé čištění, připravte si domácí tablety na čištění toalety. Připravíte si je jednoduše doma a můžete je skladovat po dlouhou dobu. V misce smíchejte sodu a kyselinu citrónovou ve stejném poměru. Nalijte vodu, abyste měli konzistenci pro tvarování tablet. Přidejte olej nebo kapalinu na mytí nádobí. Lžící hmotu přeneste do silikonového zásobníku na led. Nechte přes noc ztvrdnout. Tyto tablety skladujte v těsně uzavřené nádobě. Potom vložte jeden kus do toalety a po 15 minutách opláchněte.

Zdroj: https://theecohub.com/how-to-clean-stained-toilet-bowl-naturally/