Krása, Stravování, Zdraví

Nejlepší nápoj do mrazivých dní: bezinková šťáva posílí imunitu a ochrání pleť

Černý bez je malý zázrak. Mnoho lidí má pocit, že jde o velmi běžnou rostlinu, která v Čechách roste na každém rohu. To je sice pravda, ale květy i plody bezu jsou plné léčivých vlastností. Bezová šťáva posiluje imunitu a chrání tělo před nemocemi. Jak funguje a jak si ji připravit doma? Na to všechno se dnes podíváme.

Bezová šťáva je dokonalá proti nemocem

Nápoj z černého bezu především posílí imunitu. Má antivirové, antibakteriální a protizánětlivé účinky. Antioxidanty neutralizují volné radikály, které urychlují proces stárnutí a zvyšují riziko rakoviny i dalších nemocí. Využít ho můžete také během nachlazení nebo chřipky. Snižuje horečku, chrání a posiluje sliznice, dýchací cesty, tiší kašel a utěsňuje cévy. Navíc má analgetické účinky, takže se budete cítit mnohem lépe, a to za velmi krátkou dobu.

Doporučený článek:  5 potravinových hříchů, které ničí srdce: vyřaďte tyto chuťovky z jídelníčku ještě dnes
Zdroj obrázku: Freepik

Bezová šťáva pro krásnější pleť a zdravé ledviny

Černý bez má pozitivní vliv na močové ústrojí. Pomůže proto jedincům, kteří mají problémy s ledvinami, včetně ledvinových kamenů. A dobrý vliv má také na stav naší pokožky. Díky velkému množství antioxidantů udrží pleť mladou do vysokého věku. Navíc zklidní podráždění při kožních alergiích, akné nebo jiných problémech. Jestli chcete mít krásnou, zdravou a mladistvou pleť, měli byste si dopřávat bezovou šťávu pravidelně.

Recept na bezovou šťávu

Bezinkovou šťávu si můžete koupit v obchodě s bylinkami. Můžete si ji ale také připravit sami. Na výrobu potřebujete plody bezu, vodu, cukr a citronovou šťávu. Kilogram zralých plodů opláchněte. Vložte do hrnce a přidejte 1/2 kg cukru. Zalijte 2 litry vody. Vařte na mírném ohni, dokud se plody nerozpadnou. Až bude mít správnou konzistenci, obsah slijte. Musí vám zbýt jen šťáva bez plodů. Vaření potrvá asi hodinu. Pro dochucení přidejte lžíci citronové šťávy.

Zdroj: https://nordicfoodliving.com/elderberry-juice/