Krása, Stravování

Ovocná dieta přinese opravdové výsledky. Během tří dnů lze shodit i několik kilogramů

Ovoce by mělo být součástí každého zdravého jídelníčku. Pokud ale toužíte po tom, zhubnout poslední kilogramy, které se vás neustále drží, můžete vyzkoušet ovocnou dietu. Nejedná se sice o zdravý způsob hubnutí, ale hodí se v případě, kdy chcete vypadat dobře na určité události a nemáte čas na zdravější hubnutí.

Ovocem se vyčistíte a dodáte tělu spoustu vitaminů

Ovoce je zdravé, jíst byste ho měli především dopoledne, protože i když je plné různých vitaminů, obsahuje také spoustu cukrů, které by tělo do večera nemuselo využít. Ovocnou dietu ale můžete zkusit v případě, že potřebujete shodit poslední kilogramy. Nebudete mít pak problém navázat na zdravou vyváženou stravu. Během několika dní můžete zhubnout až tři kilogramy.

Doporučený článek:  Vysoký krevní tlak udrží na uzdě správný jídelníček. Stačí dodržet jen několik pravidel

Neexistují v podstatě žádné limity, jen musíte několik dní jíst pouze ovoce. Podle odborníků byste tak měli sníst 4–6 kilogramů. A aby vám ovoce nelezlo ušima, můžete si ho připravit několika způsoby. Velmi oblíbené jsou koktejly, ve kterých můžete smíchat libovolné druhy ovoce, a mít je tak po ruce ve formě nápoje. Ovoce si můžete také uvařit nebo upéct. Použít můžete i koření, ale jen takové, které je vhodné. Můžete si ovoce také pokapat citronovou šťávou.

Doporučený článek:  Tradiční sváteční ingredience můžeme nahradit zdravějšími alternativami
Zdroj obrázku: Freepik

Proč je ovocná dieta tolik účinná?

Nikdo by možná nevěřil, že se díky této dietě opravdu dá zhubnout. Ovoce ale zajistí tělu tolik potřebnou vlákninu, takže nebudete mít pocit hladu. Dieta bude fungovat také z důvodu, že je nízkokalorická. V každých 100 gramech ovoce přijmete 30–60 kcal, což je velmi málo. Ovoce je plné především vitaminu C, dieta je teda celkově vhodná pro zlepšení našeho zdraví.

Na co si ale musíte pamatovat, pokud se to takové diety pustíte? Nezapomeňte, že i když je ovoce zdravé, je také plné cukru. Konzumace tak velkého množství ovoce tak může způsobit například cukrovku. Nebudete jíst bílkoviny ani jiné tuky, a proto dietu nedržte déle než tři dny.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/diet-nutrition/fruit-flush-diet.aspx