Krása, Stravování

Většina lidí vylévá vodu z těstovin rovnou do dřezu. Netuší, jakou chybu dělají

Většina z nás miluje těstoviny na všechny způsoby. Jistě je vždy uvaříte a poté vodu z těstovin jednoduše slijete. Přesvědčíme vás, že byste to již neměli dělat. Existuje totiž několik úžasných způsobů, jak můžete tuto vodu znovu využít a vytěžit z ní naprosté maximum. Podívejme se na metody, které vás zajisté překvapí a přesvědčí, abyste již vodu z těstoviny nikdy nevylévali do dřezu.

Proč si vodu nechávat?

Možná si myslíte, že uvaříte těstoviny a voda v hrnci je jednoduše nepoužitelná a zralá na vylití do odpadu. Není to vůbec pravda. Většina odborníků se shoduje v tom, že obsahuje velké množství živin a stopových prvků, které jsou pro naše zdraví velmi příznivé a měli bychom je z vody vytěžit. To ale samozřejmě nejde, když ji hned po dovaření vylijeme do výlevky ve dřezu. Co můžete s vodou z těstovin udělat?

Doporučený článek:  O cévy je důležité pečovat. Dvě superpotraviny je pročistí a udrží tělo fit
Zdroj obrázku: Freepik

Netradiční vývar

Budete se divit, ale vodu po uvaření těstovin jakéhokoli typu můžete v klidu použít jako vývar. Můžete z ní připravit polévku nebo udělat omáčku. Pokrm nádherně zahustí, aniž byste museli používat jíšku, a navíc získáte jedinečnou chuť, kterou vám obyčejná voda jednoduše nedá. Uvidíte, že vaší rodině budou takto připravené pokrmy chutnat mnohem více.

Neuvěřitelně efektivní kondicionér na vlasy

Kromě toho ale můžete vodu z těstovin využít také jako odvar na vlasy. Funguje totiž skvěle jako kvalitní kondicionér na vlasy. Zejména v případě, pokud máte suché a poškozené vlasy. Je to přitom úžasně jednoduché a můžete tuto metodu použít, kdykoli vám zbyde voda po uvaření těstovin anebo když budete mít pocit, že to vaše vlasy potřebují.

Doporučený článek:  Při mrkvové dietě lze zhubnout během pár dní až 4 kilogramy. Rizika za to však nestojí

Po vychladnutí vetřete vodu do vlasů a nechte 10 minut působit. Poté důkladně opláchněte čistou vodou. Vodu z těstovin si můžete také přidat do koupele nebo si v ní namáčet nohy. Má skvělé hydratační vlastnosti a krásně zjemní pokožku. Musíte myslet pouze na to, že byste ji neměli soli, pokud chcete vodu použít ještě některým z výše uvedených způsobů.

Zdroj: https://unocasa.com/blogs/tips/pasta-water