Krása

Olej z černého kmínu působí jako zázrak. Nejcennější jsou jeho účinky na krásu vlasů

Olej z černého kmínu lidé používají už mnoho let. Cenný je především při péči o pokožku, kterou udržuje zdravou a hebkou. Jak tento olej funguje a proč je mezi ženami tolik oblíbený?

Jaké má olej z černého kmínu vlastnosti?

Černé semeno se používá nejen v kuchyni k dochucování polévek, omáček nebo do masa, ale můžete ho využít také v přírodní kosmetice. Jeho výhodou je kořenité aroma, nevýhoda může být hořká chuť. Pokud budete používat tento olej, zajistíte si zdroj nenasycených mastných kyselin, černý kmín je také bohatý na vitamin B nebo betakaroten. Obsahuje rovněž vápník, železo nebo sodík.

Olej z černých semen kmínu může snižovat krevní tlak, zmírnit boleti nebo záněty v trávicím systému. Olej může dokonce snižovat hladinu glukózy nebo cholesterolu a celkově se budete cítit mnohem lépe. Díky oleji předejdete závažným onemocněním, jako je ateroskleróza, a dojde ke zmírnění alergických projevů.

Zdroj obrázku: Freepik

Olej můžete použít nejen při vaření, ale také na vlasy

Tento olej je vhodný především pro ty, kteří trpí infekcemi dýchacích cest a nemohou se jich zbavit. Posiluje imunitu, a můžete ho použít dokonce při aromaterapii. Pomůže proti poruchám spánku a urychlí hojení ran, zklidní podráždění a pomůže vyřešit lupy či akné.

Olej je vhodný zejména na vlasy, protože zlepší jejich kvalitu. Přestanou být roztřepené, posílí je a budou zdravější. Vlasové cibulky budou silnější, a tím pádem lze předejít předčasnému plešatění, vlasy nebudou vypadávat a nebudou brzy šednout. Vlasy si můžete naolejovat před koupáním a po půl hodině opláchnout. Můžete si ale olej na vlasech nechat i přes noc, stačí jen vetřít do suchých vlasů a ráno umýt šamponem. Olej z černého kmínu používejte na vlasy jednou nebo dvakrát týdně. Častější použití by mohlo vést k nadměrnému maštění pokožky hlavy.

Zdroj: https://www.mindbodygreen.com/articles/black-cumin-seed-oil-101/