Domov, Rady a tipy

Tulipány ve váze mohou dělat radost mnohem déle. Jednoduché triky prodlouží jejich svěží vzhled

Dostali jste tulipány a chcete, aby zůstaly dlouho krásné? Většinou květiny ve váze dlouho nevydrží a je to velká škoda. Přitom existují způsoby, jak jim prodloužit životnost.

Jak to udělat, aby vám vydržely déle?

Mohou být překrásnou dekorací. Jsou také příjemným dárkem k mnoha příležitostem. Nejprve je ale vhodné, abyste jim seřízli stonky ostrým nožem zhruba o 3 centimetry. Toto opakujte každých několik dní. Stonky můžete navíc propíchnout špendlíkem, natáhnou tak více vody. Pak je potřeba myslet na to, že nemají rády malé prostory, a umístit je do velké vázy. Pokud jim chcete prodloužit čerstvost, držte je dál od slunečních paprsků. Z rostlin je potřeba odstranit spodní listy, pokud jsou ponořené do vody, tulipány rychle hnijí.

Doporučený článek:  Domácí odstraňovač skvrn se vypořádá i s nejodolnějšími nečistotami. Vše potřebné najdeme v kuchyni
Zdroj obrázku: Freepik

Co udělat, aby rostliny ve váze déle vydržely?

Existuje několik domácích prostředků, které se dají použít k tomu, by vám květiny ve váze dělaly déle radost. Pokud například přidáte do vody půl lžičky cukru, budou odolné vůči bakteriím a plísním. Svěží vzhled si mohou udržet například díky aspirinu nebo minci přidané do vody. Nezapomínejte měnit vodu. Dávejte každý den čerstvou a používejte pouze vlažnou. Nesmíte je přelít. Zvláště tulipány jsou na to háklivé, a pokud budou zcela zalité, budou rychleji hnít. Květiny nevystavujte přímému slunci, mrazu ani průvanu. Vadí jim také blízkost ústředního topení a cigaretový kouř. Další důležitou radou je nedávat vázu s květinami poblíž mísy s ovocem. Ovoce uvolňuje etylen, který květiny špatně snáší, a kvůli tomu brzy vadnou.

Doporučený článek:  Bílá klobása díky správné přípravě nepopraská a povede se na jedničku

Nedávejte nové květiny ke starým

Nikdy nedávejte nové květiny do vázy ke starším. V tomto případě si dejte pozor hlavně na narcisy. Nejdříve je nechte několik hodin odstát ve vodě, až potom je můžete přidat k ostatním.

Dodejte jim speciální výživu

Většina květinářství přidává ke květinám malý sáček se speciální výživou. Ta obsahuje důležité živiny a desinfekci, která zpomaluje tvorbu bakterií. Obsah sáčku nechte rozpustit ve vodě a květinám se bude dařit déle.

Zdroj: https://www.stonegableblog.com/care-for-cut-tulips/