Domov

Se správným postupem je čištění lednice rychle hotové

Některé kuchyňské produkty a suroviny mohou pomoci s úklidem domácnosti. Čištění lednice patří mezi činnosti, které nejsou oblíbené. A není divu. Pokud pravidelně nevyhazujete prošlé nebo zkažené potraviny, snadno se v lednici vytvoří nepříjemný zápach, který se velmi těžko odstraňuje. Lednici ale můžete vrátit lesk a také svěžest pomocí jednoduchých triků.

Jak levně a rychle vyčistit ledničku?

Ocet je známým prostředkem vhodným na úklid. Díky jeho čisticím a dezinfekčním vlastnostem pomůže v celé domácnosti. Je mnohem vhodnější než chemické prostředky, které koupíte v obchodech. Je šetrný k přírodě, je levný a také ho můžete používat bez ohledu na to, jaké může mít účinky. Jestli vaše lednice nepříjemně zapáchá, smíchejte ho s vodou v poměru 1 : 3 a rozetřete uvnitř lednice.

Poté otřete do sucha. K dezinfekci můžete použít i líh. Kromě octa můžete použít také sůl. Pomůže lednici nejen vyčistit, ale také bude fungovat jako prevence proti bakteriím. Roztok si připravíte pomocí dvou lžic soli, které rozpustíte ve sklenici teplé vody. Poradí si nejen s nečistotami na stěnách, ale funguje i na poličky. Sůl musíte nechat chvíli působit, potom bude účinek dokonalý.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda nebo citron? Nezbytní pomocníci při úklidu

Použít můžete také citron, který povrchy rozzáří. Chemická citronová vůně už vás nemusí trápit, protože čerstvá svěžest citronu se ničemu nevyrovná. Lednice bude navíc dokonale čistá. Také v tomto případě použijte roztok. Ten připravíte smícháním šťávy ze tří citronů a půl sklenice vody. Naneste na houbičku a poté opláchněte hadříkem a vytřete do sucha.

Fungovat bude také jedlá soda, kterou využijete nejen na vaření. Vyčistíte s ní téměř všechny povrchy. Vytvořit ale musíte hustou pastu – tři lžíce jedlé sody nasypte do půl sklenice vody a zamíchejte. Můžete do směsi přidat také ocet. Pastou pak vytřete celou lednici a nezapomeňte ji vytřít do sucha. Sodu můžete použít také jako pohlcovač pachů, stačí ji nasypat na talířek a vložit do lednice.

Zdroj: https://batmaid.ch/blog/en/clean-disinfect-fridge-naturally