Zdraví

Melatonin podpoří přirozeně růst vlasů

Melatonin je hormon, který má v našem těle velmi důležitou funkci. Zpomaluje například proces stárnutí, pečuje o naše vlasy, a dokonce dokáže zabránit nadměrnému vypadávání vlasů. Jak působí na vlasy a jak můžete melatonin využít? Hormon krásy a mládí si nyní představíme podrobněji.

Melatonin reguluje spoustu procesů v těle

Melatonin je hormon krásy a mládí. V souladu s biologickými hodinami, když začne svítat, se vylučování hormonu zastaví. Stimuluje vlasové cibulky a folikuly. Odborníci už několik let testují melatonin a jeho vliv na naše tělo a ukazuje se, že funguje také v kůži, potních žlázách nebo vlasových papilách. Metalonin se osvědčil především v boji proti vypadávání vlasů. Kosmetika, která obsahuje tento hormon, je používaná hlavně lidmi, kteří trpí alopecií nebo podobným onemocněním.

Doporučený článek:  Mladší a zářivější pokožku můžete mít i vy díky tajné ingredienci. Kysané zelí není pouze k jídlu

Kromě melatoninu můžete růst vlasů podpořit také zdravou stravou – celer, mrkev nebo hořká čokoláda jsou skvělé prostředky, jak pomoci svým vlasům. Melatonin můžete aplikovat na vlasy. Můžete si pořídit hned několik prostředků, díky kterým podpoříte růst vlasů. Na trhu najdete mnoho takových, které jsou vhodné pro vaše vlasy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jakými způsoby můžete melatonin aplikovat na vlasy?

Melatonin můžete aplikovat hned několika způsoby. Můžete ho použít přímo na pokožku hlavy, protože tím podpoříte vlasové folikuly a zabráníte vypadávání vlasů. Můžete si vybrat také mezi ampulemi nebo sérem. První účinky by měly být viditelné po dvou týdnech. Také léčba by se pak měla opakovat několik dalších měsíců, aby účinek byl dlouhotrvající.

Doporučený článek:  Droždí posílí imunitu lépe než drahé doplňky stravy. Vyzkoušejte kvasnicový nápoj nebo tradiční pomazánku

Melatonin si můžete dávat také v tabletách. Forma doplňků stravy je velmi oblíbená u více vitaminů a minerálů. Zlepšíte si nejen stav vlasů, ale podpoříte tím také svůj zrak nebo pokožku. Před používáním melatoninu v tabletách byste se měli poradit se svým lékařem, jestli je pro vás tato metoda vhodná. Možná máte hormonu dostatek a nebudete ho vůbec potřebovat.

Zdroj: https://www.nccih.nih.gov/health/melatonin-what-you-need-to-know, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4273450/, https://www.healthline.com/health/what-makes-hair-grow, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3681103/, https://www.drugs.com/melatonin.html