Domov

Žehlení usnadní kvalitní vybavení i správný postup

Většina lidí nemá ráda žehlení. Jedná se rozhodně o aktivitu, která se sice musí udělat, ale nikdo ji dělat nechce. Proto byste si žehlení oblečení měli co nejvíce zjednodušit. Díky pár jednoduchým tipům se z něj může stát velmi snadná, rychlá, a dokonce i příjemná záležitost. Díky tomu bude mít vaše rodina vždy dokonalé oděvy, ve kterých bude moci sebevědomě odejít na pracovní schůzku i do školy.

Organizace je klíčem k úspěchu

Nad dobrým vybavením neohrnujte nos. Možná se vám nechce investovat do kvalitní žehličky, bez ní se vám ale bude pracovat špatně. Měla by přitom být co nejsilnější (2300 W), protože jedině tak se rychle zahřeje. Povrch by měl být odolný proti poškrábání a nelepivý k látkám. Musíte ovšem počítat s tím, že při tomto výkonu a funkcích bude přístroj poměrně těžký. A investovat byste měli také do dobrého a polohovacího žehlicího prkna.

Doporučený článek:  Alobal pomůže vyřešit hned několik nepříjemností. Hodit se bude nejen v kuchyni
Zdroj obrázku: Freepik

Dále si musíte zvolit nejlepší místo. Najděte si místo s dobrým osvětlením, pusťte si příjemnou hudbu nebo oblíbený seriál a dejte se do toho. Nakonec musíte mít spolehlivou strategii. Možná vám to přijde jako hloupost, ale není. Před žehlením si roztřiďte prádlo. Bavlna a syntetika totiž potřebují různé teploty. Nebudete muset díky tomu neustále měnit nastavení žehličky. Myslete na to, že deska by měla být dostatečně pevná a ideálně byste u toho měli sedět, protože jinak si zbytečně namáháte záda.

Doporučený článek:  Pokojové rostliny mohou zabíjet. Tyhle druhy držte od kočičích mazlíčků dál

Systém, který vám pomůže s dokonale vyžehleným prádlem

Tohle je asi nejtěžší část žehlení, protože každý z nás má již zavedený postup, kterým oblečení žehlí. My vám jen poradíme, jak to můžete dělat efektivněji. U sukní začněte bederním pásem, potom pokračujte spodním lemem a nakonec samotnou dálkou sukně. U košile je pořadí velmi důležité, protože jedině tak bude dokonale hladká. Jděte v pořadí: límec, manžety, rukávy, sedlo, vpředu a vzadu. A každá košile bude dokonalá!

Zdroj: https://www.hemfrid.se/en/tips/easy-ironing