Domov, Rady a tipy

Alobal pomůže vyřešit hned několik nepříjemností. Hodit se bude nejen v kuchyni

Hliníková fólie se nejčastěji využívá k hermetickému balení potravin. To ovšem není konec všech možností tohoto produktu, protože v každodenním životě má mnoho jiných využití. S její pomocí můžete zabránit statické elektřině oblečení, a dokonce obnovit bývalou slávu stříbrných příborů.

Fólie pro žehlení oděvů

Hliníková fólie může zabránit elektrizování oblečení – jedinou podmínkou je mít sušičku nebo pračku s funkcí sušení. Vše, co musíte udělat, je vytvořit tři kuličky z alobalu a hodit je přímo do bubnu spolu s vypraným oblečením a nastavit program sušení. Hliníková fólie absorbuje elektrické náboje, díky čemuž oblečení po vysušení nebude nabité statickou elektřinou. Koule můžete použít několikrát a nemusíte se bát, že poškodí vaše zařízení.

Doporučený článek:  Mrkvový olej podpoří opálení a pečuje o pokožku

Další možností je použití hliníkové fólie pro žehlení oděvů, protože s její pomocí můžete žehlit obě strany oblečení najednou. Vše, co musíte udělat, je vyložit žehlicí prkno fólií a zakrýt jej látkovým potahem. Pára ze žehličky bude odrážet teplo, což urychlí celý proces žehlení. Oblečení bude dokonale hladké a tato činnost vám zabere mnohem méně času.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění stříbra

Hliníková fólie se skvěle hodí také k čištění stříbrných šperků, příborů a dalších předmětů. Je to velmi jednoduché, hlubší mísu vyložte kouskem stříbra, nalijte horkou vodu a přidejte pět čajových lžiček stolní vody. Potom do ní vložte stříbrné předměty, které jsou zašlé, a nechte hodinu působit. Po uplynutí času je vyjměte z mísy a otřete měkkým hadříkem, aby stříbro znovu získalo svůj původní lesk.

Doporučený článek:  Obyčejný čaj vylepší med nebo mléko, netradiční tóny dodá kdoule a goji

Pokud bojujete se spáleným hrncem nebo pánví, nemusíte se už trápit a použijte hliníkovou fólii. Vytvořte z ní malou kuličku a začněte třít spálená místa. Aby byly nečistoty snáze odstranitelné, zakryjte znečištěný povrch tenkou vrstvou prostředku na mytí nádobí. Nakonec předměty důkladně omyjte pod tekoucí teplou vodou, abyste odstranili zbytky nečistot.

Zdroj: https://www.southernliving.com/food/kitchen-assistant/aluminum-foil-uses