Domov

Zvětšit a zútulnit kuchyni pomůže chytré řešení prostoru i správné doplňky

Nevíte, jak si vizuálně zvětšit kuchyňský prostor? Kuchyň je místnost, ve které tráví hlavně ženy spoustu času. Připravují zde snídaně, obědy a také večere a pro některé je to místnost, která je srdcem domů. Někteří ale nemají možnost mít kuchyň podle představ, a proto je nutné si ji alespoň opticky zvětšit pomocí menších triků.

V kuchyni mějte jen spotřebiče, které skutečně využijete

Pokud máte v kuchyni mnoho nábytku, spotřebičů a doplňků, nemusíte se v ní cítit příliš dobře. Působí pak totiž chaoticky a budete mít problém se v ní zorientovat. Pokud máte možnost, kuchyň si vytvořte s otevřeným prostorem. Je to nejlepší způsob, jak kuchyň zvětšit, propojit ji můžete s obývacím pokojem. Získáte tím nejen více místa, ale také budete v kontaktu s rodinou, která bude sedět na pohovce v obýváku.

Doporučený článek:  Dopřejte své orchideji to nejlepší. Bohatě kvést může i úplnému začátečníkovi

Dobré je sladit kuchyň také barevně. Nebude působit útulným dojmem, když v místnosti zkombinujete barvy, které se k sobě nehodí. Zabraňte také nepříjemným pachům z vaření a pečení – podstatnou součástí kuchyně je kvalitní digestoř, která pomůže místnosti k tomu, aby se v ní dalo dobře dýchat.  

Zdroj obrázku: Freepik

Digestoř nesmí chybět v žádné kuchyni

Digestoře absorbují nejen páru, ale také mastnotu a další rušivé pachy. Také zabraňují vniknutí par do obývacího pokoje nebo dalších místností. Páry se mohou dostat do nábytku, stěn nebo, dokonce podlah a oken. Lepkavá vrstva pak vytvoří film, ve kterém se bude hromadit prach. Nánosy prachu jdou těžko odstranit a taková práce vás bude stát několik hodin času.

Doporučený článek:  Zázračný lék pro zdraví i domov: poznejte účinky čajovníkového oleje i vy

Nepříjemný zápach z par se může přenést také do záclon. Digestoř je tak prostředkem, který udrží místnost nejen čistou, ale také odstraní viry, bakterie a další částice, které mohou ohrožovat lidské zdraví. Díky ní bude vzduch v kuchyni čistší a budete se v ní cítit lépe. Dnes již existuje několik typů a druhů odsavačů par, které si můžete nakonfigurovat přesně podle svých představ. Pokud do kuchyně dosadíte kvalitní světla, i jimi se může prostor opticky zvětšit a působit vzdušněji.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/9-ways-to-make-your-kitchen-look-and-feel-bigger-51328