Domov

Tyto rostliny přinesou domů smůlu a špatnou energii. Zbavte se jich ještě dnes

Nádherný balkon i byt plný živé zeleně jsou snem mnoha lidí. Ukázalo se, že některé z živých rostlin mohou přinášet smůlu. Podívejte se, jestli doma nemáte druhy květin, které by vám mohly škodit. Existují rostliny, kterým byste se doma měli vyhnout. I když jsou krásné, hodí se jedině ven na zahradu. O jaké rostliny se přesně jedná?

Zvadlé květiny nebo břečťan

Odkvetlé nebo zvadlé květiny byste nikdy neměli skladovat doma. To samé platí pro sušené květiny. Umírající rostliny jsou špatné pro auru domova. Uschlé květy působí velmi negativně a depresivně. Interiér bude působit rušivě. Jakmile vám zemře rostlina ve váze nebo v květináči, okamžitě se jí zbavte.

Doporučený článek:  Některé potraviny nemají v mrazáku co dělat. Hrozí dokonce vážná otrava

Břečťan obecný vypadá nádherně venku a mnoho lidí ho používá jako popínavou rostlinu na zdech domu, stejně jako na plotě. Pěstovat ho lze ale také v interiéru. Na pěstování je velmi snadný, ale jedná se o jedovatou rostlinu. Obsahuje saponiny, které působí jako silný toxin. Podle některých lidí přináší břečťan smůlu v lásce a způsobuje hádky v domácím prostředí.

Zdroj obrázku: Freepik

Filodendron a měsíček lékařský

Filodendron je ušlechtilou a krásnou květinou. Jeho přítomnost v domě nebo bytě ale není zrovna šťastná. Způsobit může ve vašem domově nedorozumění. Vypadá sice krásně, ale vyžaduje hodně prostoru, který mu v interiéru poskytnout nemůžete. Kvůli tomu začne dusit váš domov a zničí rodinné vztahy. Podle některých dokonce může způsobit i rozvod.

Doporučený článek:  Vilapark Klamovka: ideální bydlení pro milovníky Prahy

Měsíček lékařský má mnoho zdravotních vlastností, kvůli kterým byste ho měli využívat pro své zdraví. Nálev z květů podporuje hojení ran a mnoho dalších potíží. Podle našich babiček ale pěstování měsíčku lékařského v interiéru podporuje závislost. Jestli máte sklony k závislosti, tato rostlina vám doma rozhodně nepomůže. A může se jednat o závislost na čemkoli, od nikotinu přes hraní počítačových her až po nakupování.

Zdroj: https://www.floweraura.com/blog/plants-that-bring-bad-luck-at-home