Domov

Při pravidelném úklidu toalety přijdou vhod domácí produkty

Údržba toalety není příjemnou záležitostí, ale jednoduše to musíme dělat pravidelně. Důvodů je mnoho. Nejdůležitější je ale pochopitelně eliminace bakterií z našeho domova. Dnes se podíváme na několik osvědčených a velmi jednoduchých způsobů, jak si můžete tuto nepříjemnou aktivitu usnadnit a zpříjemnit. Nejde o nic složitého a důležité jsou hlavně prostředky, které se rozhodnete použít. Jdeme na to!

Odstraňte všechny usazeniny snadno a rychle

Na toaletě se vytváří mnoho usazenin, které nelze přehlédnout. Jejich odstranění může být velkým oříškem, pokud nepoužijete správné prostředky. Díky pravidelnému čištění se zbavíte usazenin nejen na vršku záchodové mísy, ale také uvnitř a v oblasti podlahy, na kterou lidé často zapomínají. Nezapomínejte ani na prostor kolem prkénka, které je zapotřebí alespoň jednou za čas sundat a důkladně vyčistit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké prostředky musíte mít v domácnosti?

První a zcela neodmyslitelnou součást vašeho vybavení musí být jednoznačně ocet. Kromě nečistot na dlaždicích kolem toalety díky němu odstraníte také tenkou vrstvu vodního kamene, který se často v záchodové míse nachází. Nalijte ocet jednoduše do mísy a následně ji vydrhněte kartáčem. Jestli jsou nečistoty odolné, smíchejte dvě balení jedlé sody s octem a vytvořenou pastu naneste do mísy. Důkladně vydrhněte kartáčem, nechte 30 minut působit a opláchněte.

Kombinace půl sklenice jedlé sody a půl sklenice kyseliny citronové dokonale vyčistí usazeniny na záchodové míse. Po aplikaci prášek naneste a důkladně vydrhněte vlhkým kartáčem. Nechte 30 minut působit a poté dobře opláchněte čistou vodou. Posledním prostředkem, který skvěle funguje a příliš mnoho lidí ho nepoužívá, jsou tablety do myčky. Jestli máte v záchodové míse nečistoty a usazeniny, vhoďte do ní tabletu, chvíli počkejte a potom důkladně vydrhněte kartáčem.

Zdroj: https://raisingwhasians.com/natural-toilet-cleaner-bathroom-tips/