Rady a tipy

Přírodní produkty zregenerují pokožku po opalování a udrží ji krásnou

U pokožky, která je zpocená a přehřátá, klesá její ochranná bariéra oproti tomu, kdy tělo nevystavujeme slunečním paprskům. Pokožka se kvůli slunečním paprskům rychle dehydratuje, navíc se snadno může spálit a také je vystavena UV paprskům, které mohou způsobit problémy s kůží.

Představme si přírodní prostředky, které pokožku ochrání před horkým sluncem

Popáleniny od slunce nejčastěji vznikají na stehnech, prsou nebo podpaží. Můžete svou pokožku zklidnit například koupelemi s účinnými bylinkami, které kůži zregenerují a zároveň jí dodají živiny, které obnoví její přirozenou bariéru. Můžete si do horké vany přidat například 6 lžic sušeného ovoce, které zalijete vroucí vodou. Nechte 10 minut louhovat a posléze nalijte do vany.

Pokud máte doma aloi vera, rozhodně se nebojte ji použít právě na spáleniny od slunce. Pomoci může také třezalkový olej, který smíchejte s mandlovým. Jestli chcete pokožku ochránit před dehydratací, můžete si na ni nanést kukuřičnou mouku nebo bílý jíl. Používejte je vždy na suché tělo. Jestli jste hodně spálení, můžete použít plátky studené okurky, především na obličej. Příjemně ochladí, nechte klidně 15–20 minut působit.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte pozor na zarudnutí a otoky

Pokud se spálíte od slunce, mohou se objevit také otoky nebo zarudnutí, kterého se budete jen těžko zbavovat. Příjemným pomocníkem může být například med, který otoky snižuje. Stačí si ho namazat tenkou vrstvou po celém těle. Nechte ho působit 10–15 minut a poté se opláchněte vlažnou vodou. Můžete opakovat až 3× denně.

Své tělo můžete osvěžit také zevnitř. Stačí pít vhodné nápoje a jíst jen potraviny, které pokožku nevysuší. Vhodná je například kokosová voda nebo si do obyčejné vody přidejte mátu nebo citron. Do stravy zařaďte hlavně ovoce, zeleninu, nezapomínejte ani na ořechy, mléčné výrobky nebo tučné ryby, které pomohou obnovit buňky.

Zdroje:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6330525/
https://www.drparda.com/blog/how-to-regenerate-your-skin-after-sunbathing