Rady a tipy

Toto jsou cviky, díky kterým spálíte více tuku než běháním

Běhání se zejména v posledních letech stalo velmi populárním a běžce můžete potkat v každou denní i večerní hodinu po celém městě. Existují ovšem cviky, díky kterým spálíte více kalorií a přitom nebudete muset nikde běhat. Chcete-li zhubnout nebo zkusit náročnější cvičení, běh není nejlepší volbou. Vyzkoušejte alternativy, které jsou mnohem efektivnější než běh.

Trénink s lany

Cvičení s lany využívají i největší sportovci nebo herci, kteří si chtějí vypracovat tělo. Není se čemu divit, protože díky tomuto cvičení sice budete muset do posilovny, ale také budete budovat svalovou hmotu a posilovat bicepsy, ruce a nohy. Během cvičení můžete dělat dřepy, výskoky nebo úklony, abyste využili ještě více svalů. Základem ale je, abyste úkol prováděli správně, takže se alespoň na začátku obraťte na zkušeného trenéra.

Doporučený článek:  Šeřík naplní domov omamnou vůní. Díky jediné tabletě si jeho krásu užijete mnohem déle

Jízda na kole

Cyklistika je pro zdraví pozitivní z mnoha důvodů. Zlepšuje pružnost a sílu svalů. Kromě toho si ale můžete také krásně vytvarovat tělo a podpořit zdravé svého srdce. Navíc ji můžete provádět i během cesty do práce nebo do školy, takže si nemusíte vyčlenit určitý čas, kdy budete cvičit. Jednoduše to začleníte do svého programu jako způsob dopravy. Nechcete-li jezdit venku, můžete si domů pořídit trenažér, který bude fungovat stejně.

Angličáky

Toto cvičení jistě znáte ze školy. Jedná se ale o komplexní cvik, kterým posílíte celé tělo. Ze stoje jdete do dřepu, přeskočíte do prkna a uděláte jeden klik. Poté se vrátíte do dřepu, zvednete se a provedete výskok. Takto pokračujete neustále dokola. Velkou výhodou je, že nepotřebujete žádné vybavení ani mnoho prostoru. Cvičit můžete venku, v obýváku nebo na zahradě. Cvičení je náročné a výsledky úžasné. Vyzkoušejte alespoň jedno z těchto cvičení a budete si nádherně modelovat svou postavu. Již po pár týdnech uvidíte viditelné změny, které se vám budou zajisté velmi líbit.

Zdroj: https://www.tomsguide.com/how-to/5-cardio-exercises-that-burn-more-calories-than-running