Domov, Rady a tipy

Zabraňte náletům nenasytných molů. Přírodní metody ochrání zásoby v kuchyni efektivně

V kuchyni lze potkat hodně hmyzu a většina nebude potravinám nijak škodit. Potravinoví moli jsou velkou výjimkou. Jejich přítomnost v kuchyni značí obrovský problém, se kterým byste se měli velmi rychle vypořádat. Mohou vám totiž úplně zničit zásoby potravin, které máte doma. Milují hlavně suché potraviny, ale nepohrdnou ani ořechy. Co s nimi udělat?

Jak se dostanou k vám domů?

Potravinový mol miluje suché potraviny. Obvykle si ho přinesete domů z obchodu v produktech, do kterých se dokáže dostat. Jedná se o mouku, cukr, sůl nebo ořechy. Stejně tak se ale do domácnosti dostane otevřenými okny. Možná byste proto měli zvážit instalaci sítí proti hmyzu. Ušetříte si díky tomu hodně starostí, a to nejen kvůli molům.

Doporučený článek:  Tipy, díky kterým se grilování zeleniny a ryb podaří na jedničku
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředky proti potravinovým molům, které skutečně fungují

Na samém začátku musíte vyhodit všechny potraviny, kde se moli usadili. Likvidace samotných motýlků nestačí, protože jejich vajíčka budou v potravinách schovaná. Všechny kuchyňské skříňky vykliďte a vytřete. Pořádek a správné skladování surovin jsou nejlepším způsobem, jak zajistit prevenci a poradit si s tímto hmyzem.

K jejich vypuzení z kuchyně budete potřebovat bobkové listy, které můžete vložit i do samotných nádob s potravinami. Stejně dobře fungují také éterické oleje, například levandulový, hřebíčkový nebo eukalyptový. Jejich výrazná vůně bude pro moly nepříjemná a velmi rychle se přesunou do jiného domova. Efektivní jsou také sáčky, které obsahují hřebíček, vanilku, nové koření a levanduli.

Doporučený článek:  Citron je škoda přidávat do čaje. Je neocenitelným čističem i zázračnou kosmetikou

Jak chránit jídlo před potravinovými moly

Po příchodu z nákupu můžete suché potraviny vložit do mrazáku, abyste zničili všechny dospělé jedince i vajíčka. Využít můžete také lapače hmyzu, které vám pomohou s dospělými jedinci. Některé pasti můžete také posypat feromony, které lákají hmyz. Kontrolujte potraviny při příchodu z obchodu a ihned je přesuňte do speciálních nádob se vzduchotěsným uzávěrem. Díky tomu se nerozmnoží po celé kuchyni.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/how-to-get-rid-of-pantry-moths-109729