Domov

Ručníky ani oblečení na radiátory nepatří

Sušit ručníky i další mokré oděvy na topení je lákavé, protože je chcete mít rychle suché. Ručníky na radiátoru mohou ale způsobit mnoho problémů, kterým se můžete snadno vyhnout. Bohužel tento postup má negativní vliv na vaše zdraví a zvýší náklady na topení, které jsou již tak příliš vysoké. Proč byste to neměli dělat a jaké místo je na sušení nejlepší?

Radiátor nesmíte nikdy zakrývat

Během léta to není tak hrozné, ale během topné sezóny rozhodně na topení nesušte ručníky ani oblečení. Důvodů je několik a všechny jsou naprosto logické. Bohužel na ně spousta lidí nemyslí a zbytečně si zadělává na problémy. Radiátory málokdo pravidelně čistí, takže se na nich neustále usazuje prach a nečistoty, které se během sušení přesunou na oděvy nebo ručníky.

Doporučený článek:  Efektivní větrání zajistí doma během zimy ideální podmínky

To ale není jediný důvod. Při sušení se veškeré nečistoty a alergeny dostanou do vzduchu a budou se vznášet po celém domě. To rozhodně nebude přínosné pro ty, kteří trpí alergií, a malé děti, u kterých se alergie může rozvinout. Navíc bude vzduch ve vašem domově zbytečně vlhký, což může vést ke vzniku plísní a hub. Potýkat se můžete také s nepříjemným zatuchlým vzduchem, který budete muset zbytečně větrat.

Zdroj obrázku: Freepik

Ušetřete peníze díky správnému sušení ručníků

Bohužel tento postup při sušení může ovlivnit i vaši peněženku. Jakmile zakryjete radiátory, budou produkovat více tepla. To automaticky zvýší náklady na topení, i když se teplota ve vašem domově nijak nezmění. To je naprosto zbytečné a navíc ceny jsou dnes již tak vysoké, že si další plýtvání rozhodně nemůžete dovolit.

Doporučený článek:  Miniaturní hmyz dokáže rostliny úplně zničit. Proti tomuto postřiku nebudou mít mšice žádnou šanci

Jaké je nejlepší místo na sušení ručníků?

Je to velmi jednoduché. Žádné oblečení ani ručníky byste neměli sušit v koupelně. Mnoho lidí žije v malém bytě, ale i přesto byste měli sušit prádlo na věšáku mimo koupelnu, ve které často není žádné okno ani jiná možnost větrání. Vždy ručníky usušte v jiné místnosti a berte si je do koupelny každý večer (nebo ráno) před koupáním.

Zdroj: https://nap.nationalacademies.org/catalog/26228/why-indoor-chemistry-matters, https://www.sahealth.sa.gov.au/wps/wcm/connect/bb145a804f951ad6ab5bab0ba45b835a/Port+Augusta+Dust+and+your+health+information+2017.FINAL.pdf?MOD=AJPERES&CACHEID=ROOTWORKSPACE-bb145a804f951ad6ab5bab0ba45b835a-nKMgWAt, http://www.basingstoke.gov.uk/condensation-and-mould, https://www.lancs.live/news/cost-of-living/drying-clothes-radiator-could-costing-25143102,