Domov, Rady a tipy

Správné uložení a pravidelné čištění udrží stříbrné příbory stále jako nové

Příbory jsou nezbytnou součástí vybavení každé domácnosti a lidé obvykle mívají několik sad, z nichž některé jsou určeny spíše ke slavnostnějším příležitostem. Pokud máte to štěstí a jste hrdými majiteli stříbrných příborů, po vyčištění se jistě stanou tou pravou ozdobou všech vašich rodinných oslav. Výhodou stříbra je kromě jeho krásného vzhledu i to, že se jedná o jeden z nejzdravějších materiálů pro výrobu příborů.

Prevence je základ

Prvním krokem k tomu, abyste zajistili optimální vzhled stříbrných příborů, je jejich umytí ihned po použití, přičemž se vyhněte myčce na nádobí. Nepoužívejte však ani agresivní čisticí prostředky, ani pomůcky k mechanickému čištění, například drátěnky. Umyté příbory ihned důkladně osušte a dobře je uschovejte. Ideální je uzavíratelná krabice, která dobře těsní,  nejlepší je také zabalit každý kousek zvlášť.

Doporučený článek:  Tmavé skvrny v podpaží napraví správná péče o pokožku
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na zčernalé stříbro

Po čase se na stříbře mohou vytvořit černé skvrny, které je třeba účinně odstranit. V obchodě můžete zakoupit různé tekuté přípravky na čištění stříbra a také čisticím roztokem napuštěné utěrky, tyto prostředky jsou však vyráběny na chemické bázi.

Pokud se při čištění stříbrných příborů chcete použití chemie vyhnout, existuje řada různých způsobů, jak jim vrátit čistotu a původní lesk. Můžete například použít měkký, již nepotřebný zubní kartáček a zubní pastu, ne však bělicí a ani takovou, která obsahuje mikrogranule. Stříbro vyčistěte a poté opláchněte pod tekoucí vodou. Pro silnější účinek můžete nechat zubní pastu nějaký čas působit, pak stříbro pomocí kartáčku vyčistit a poté opláchnout.

Doporučený článek:  Plných a krásných rtů jde dosáhnou díky správnému make-upu. Líčení bude po celý den dokonalé
Zdroj obrázku: Freepik

Osvědčeným způsobem čištění stříbra je kombinace účinků jedlé sody, horké vody a alobalu. Do misky dejte alobal a na něj stříbro, které chcete vyčistit. Posypejte je dostatečným množstvím jedlé sody a nalijte na ně horkou vodu. Příbory nechejte v lázni alespoň po dobu 30 minut.

Zdroj: https://www.epicurious.com/expert-advice/how-to-clean-silver-silverware-servingware-article