Rady a tipy

Ocet a jedlá soda na praní prádla. Zkuste prací programy bez znečišťující chemie

Také milujete, když přijdete do hotelového pokoje a tam na vás čekají přenádherně voňavé a hlavně měkounké ručníky? Jak je možné, že v hotelích mají ručníky vždy tak hedvábně měkké? Známe tajemství, jak ručníky doma ošetřit tak, aby byly stejně měkké a hebké. Už žádné drsné a tvrdé ručníky nepříjemné na dotek. A přitom stačí tak málo! Máme pro vás jen čtyři kroky, jak na to.

První pravidlo – správné praní

Při praní ručníků musíte dbát na to, aby nebyl buben pračky přeplněn. Pokud buben přeplníte, látka se nebude správně prát a už vůbec se dobře nevymáchá. Po vyprání pak mohou být ručníky na dotek tuhé. Přiměřené množství pracích prostředků, podle doporučení výrobce na štítku, je také velmi důležitým faktorem. Ručníky by se také měly prát alespoň jednou týdně a neměly by se při praní kombinovat s jiným oblečením. Hlavním důvodem je také to, že bychom měli ručníky prát na speciální prací program s vysokou teplotou.

Doporučený článek:  Mšice jsou skutečná pohroma pro každou zahradu. Přírodní postřik je zlikviduje do jedné
Zdroj obrázku: Freepik

Pravidlo číslo dvě – namáčení v jedlé sodě

Je vhodné ručníky namočit před praním do směsi s jedlou sodou. Díky tomu se lehce z ručníků uvolní zažraná špína a ručníky pak budou bez fleků. Do misky stačí nalít teplou vodu a přidat dvě lžíce jedlé sody. Odmočení ručníků by mělo trvat minimálně dvě hodiny.

Pravidlo číslo tři – použijte olej a ocet

Pro obnovení měkkosti se také doporučuje přidat k pracímu prášku bílý ocet. Ocet podpoří pevnost vláken ručníků a zachová tak jejich pružnost na delší dobu. Pokud nechcete, aby byl ocet z ručníku cítit, je vhodné k octu přidat i pár kapek esenciálního oleje.

Doporučený článek:  Zápach z bot dokáže zkazit den. Obuv jde naštěstí lehce osvěžit

Pravidlo číslo čtyři – správné sušení

Nejvhodnější je sušit ručníky na speciální program přímo v sušičce. Pokud používáte sušení na šňůře, je vhodné ručníky před pověšením důkladně protřepat, aby se materiál narovnal. Pokud toto neučiníte, zplihlá vlákna se k sobě přilepí a po zaschnutí látka zatuhne.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/how-to-wash-towels