Rady a tipy

Zachraňte své ponožky před nástrahami pračky. S šikovnými triky už se nikdy nepoztrácí

Se vší vážností je ztráta ponožek v prádle velmi častým problémem a je neuvěřitelně frustrující. Mnoho z nás má ponožky, které milujeme, a ztráta jedné z nich není žádná legrace. O to šílenější je, že jejich ztráta v koši na prádlo či pračce nedává smysl! Jak na tento častý problém vyzrát?

Spárujte je

Fyzicky spojené ponožky pomohou při praní snížit ztráty. Udělejte si čas na to, abyste je jednoduše sepnuli pomocí kolíčku na prádlo nebo špendlíku. Tato snadná a účinná metoda pomůže udržet páry pohromadě. Důležité je při výběru spony myslet na poškození pračky i ponožek, kovová pojítka mohou napáchat více škody, než byste čekali.

Doporučený článek:  Vysoké teploty jsou pro mazlíčky náročné. Ochraňte svého čtyřnohého přítele za každé situace

Vak

Druhou metodou, která může efektivně pomoci, je uzavření ponožek do vaku či síťoviny. Existuje několik různých typů a velikostí tašek na prádlo, navíc většina z nich je relativně levná. Vložením ponožek do vaku na prádlo a následným vložením celého vaku do pračky je zaručeno, že zůstanou pohromadě. Prací vaky mají navíc více způsobů použití. Vaky zachrání i oblečení s popruhy nebo háčky před napnutím nebo poškozením. Mohou také chránit jemné kousky prádla před drsnými cykly pračky.

Doporučený článek:  Známá kyselina zachrání myčku před zkázou. Bude dokonale čistá a zbavená zápachu
Zdroj obrázku: Freepik

Izolace

Tato metoda patří mezi nejefektivnější, ale nejkontroverznější. Naplnění pračky pouze ponožkami může zabrat nějaký čas, proto ji ocení hlavně ti, kdo preferují jednu barvu ponožek. Díky této metodě se však vyhnete nečekanému nálezu ponožky v rukávu oblíbeného svetru. Odpůrci této metody však poukazují na plýtvání, ke kterému může svádět.

Sirotčinec

Tato metoda nemá s praním prádla nic moc společného. Jde o to, co se s ponožkovými sirotky děje poté. Zábavnou formou mohou být ponožkové sirotčince, tedy prostor, do kterého jednotlivé kusy uložíte či je zavěsíte. Poté už jen opětovně párujete poztrácené kusy.

Zdroj: https://www.huffpost.com/entry/5-ways-to-never-lose-sock_b_9563176