Móda, Rady a tipy

V horkém létě potřebují vlasy jemnou péči

Jestli se chystáte na večírek nebo firemní párty, určitě chcete na první pohled zapůsobit. Pokud ale máte řídké a slabé vlasy, bude pro vás obtížným úkolem jim dodat objem. Zvláště v horkých dnech, kdy je velké teplo a vlasy se častěji mastí a jsou více splihlé. V horkém počasí jim musíte dopřát jinou péči.

Těžkou kosmetiku byste přes léto měli vynechat

V létě byste neměli používat žádnou těžkou kosmetiku. Na mokré vlasy po umytí naneste pouze kondicionér a nepoužívejte těžké pěny. Vyzkoušejte jemné pudry na vlasy, které je nezatíží a zároveň jim dodají objem. Umí dokonce i zvednout vlasy a účes zafixovat, takže se nemusíte bát ani menšího deště nebo větru.

Doporučený článek:  Suchá chodidla dokážou potrápit. Napatlejte na ně tuhle kaši, budou znovu dokonale hladká

Vyzkoušet můžete také domácí metody. Mezi takové například smíchání bramborové mouky s litrem vychladlé vody. Jestli máte delší vlasy, můžete ke směsi přidat ještě lžíci mouky navíc. Nalijte do misky, namočte do směsi vlasy a také pokožku hlavy a vmasírujte tak, aby směs byla nanesena po celé délce vlasů. Nakonec je vysušte a vykartáčujte. Nesmíte ve vlasech nechat příliš mnoho mouky, protože by to mohlo mít za následek to, že účes spadne a nebude držet.

Doporučený článek:  Vlněný svetr je nadčasový doplněk, který může vypadat stále jako nový. Stačí mu věnovat správnou péči
Zdroj obrázku: Freepik

Můžete vyzkoušet i jiné produkty na osvěžení vlasů

Vlasy jsou přes léto namáhané slunečními paprsky, a také nekvalitní vodou, pokud se často koupete v rybnících nebo ošetřených vodách. Zvlášť bazény a chemické prostředky, které se do nich používají, vlasy zatěžují, a proto je potřeba je ošetřit nejlépe jemnými a přírodními prostředky, které je naopak odlehčí.

Můžete zkusit také smíchat litr převařené vody s půl lžičkou zelené hlíny. Promíchejte a směs naneste na umyté a mokré vlasy. Postupujte od kořínků až ke konečkům. Poslední opláchnutí by mělo být pouze vodou, následně vlasy vysušte a upravte podle svého vkusu. Dbejte na to, abyste hlínu dostali z vlasů všechnu, protože jinak budou hrubé, suché a bude se s nimi špatně pracovat.

Zdroj: https://www.organicauthority.com/energetic-health/9-natural-flat-hair-fixes-to-add-volume-to-your-do