Móda

Zahřeje a sluší každému. Měkoučký a hebký svetr je radost nosit, naučte se o něj pečovat

V zimě není nic příjemnějšího než nadýchané, měkké svetry, které obklopují tělo a je nám díky nim teplo. Chceme-li, aby nám teplé oblečení sloužilo dlouhou dobu, musíme se o ně náležitě postarat. Praní svetrů není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát.

Příchod podzimu a zimy

Příchod chladnějšího počasí znamená velký návrat teplého oblečení. Když se za oknem ochladí, rádi vytáhneme ze spodní části skříně kašmírové roláky a vlněné vesty. Svetry jsou mimořádně elegantní oblečení. Jsou pohodlné, vypadají módně a zajímavě, navíc účinně chrání před chladem. Klasické nadrozměrné svetry si v posledních letech získaly srdce mnoha žen.

Doporučený článek:  Koupili jste si menší boty, ale nehodláte se jich vzdát?

Je to skvělá volba, kterou můžete kombinovat na různé způsoby. Ať jen jako svrchní část oblečení, nebo doplněný o stylovou koženou bundu nebo opasek a vysoké holínky, jedná se o jednoduchý způsob, jak vytvořit skvělý outfit. Svetry jsou velmi praktické a nikdy nevycházejí z módy. Díky správné péči nám mohou sloužit léta.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak pečovat o oblíbený svetr

Svetr je kousek oblečení, který nevyžaduje praní po každém použití. Čím méně často pereme svetry z kvalitních materiálů, tím déle nám budou sloužit. Samozřejmě svetr, který nosíme pravidelně, bude vyžadovat důkladné vyprání. Potom se musíme v první řadě seznámit se štítkem, který na svetru najdeme. Na něm jsou všechny informace, jak správně svetr prát, aby nedošlo k jeho poškození.

Doporučený článek:  Nesmrtelný overal se vrací do módy. Budete v něm sexy, originální a trendy

Většina svetrů vyrobených z přírodních materiálů vyžaduje praní v rukou. V tomto případě nalijte do lavoru malé množství vody o teplotě asi 30–40 stupňů a ponořte do ní svetr. Pro praní se doporučuje používat jemný čisticí prostředek. Aby se předešlo deformování svetru, netřete jej v rukou. I při sušení si dávejte pozor, abyste svetr příliš nemačkali a neždímali. Raději jej jemně osušte vytlačováním vody do ručníku a následně rovně rozložte. Pokud je svetr možné prát v pračce, vždy se řiďte pokyny na štítku.

Zdroj: https://www.dcleaners.com/blog/how-to-wash-sweaters/