Móda, Rady a tipy

Bílé oblečení se hodí ke každé příležitosti. Díky domácím vychytávkám bude vždy zářivě čisté

Bílé oblečení má v oblibě velké množství lidí. Dodává svěžest a eleganci a v létě dokáže zvýraznit opálení. Bohužel bílé oblečení se rychle zašpiní a může i zašednout. Existuje však pár jednoduchých triků, které můžete připravit i doma, a tím navrátit svému oblečení původní slávu.

Jak pečovat o bílé oblečení

Bílé oblečení, i když je krásné, dokáže časem ztratit svoji bezvadnou barvu. Proto od nás vyžaduje zvláštní péči. Zde je několik tipů, které vám pomohou zabránit jeho šedivění a žloutnutí. Pečlivě třiďte oblečení při praní, nemíchejte bílé oblečení s barevným. Pokuste se prát bílé ponožky samostatně, neboť nečistoty nahromaděné na nich mohou přispět k šedivění méně odolných bílých tkanin.

Doporučený článek:  Krásné a husté obočí můžeme získat díky citronu nebo cibuli

Několik hodin před praním je dobré namočit silně znečištěné oblečení do vody s přídavkem sody nebo aspirinu. Abyste zabránili hromadění sedimentu z čisticích prostředků, které mohou poškodit bílé oblečení, nahraďte prací prášek gelem nebo kapslemi. Po praní tmavých věcí je dobré opláchnout buben pračky, abyste se zbavili zbytků špinavé vody. Bílé oblečení se nejlépe suší na čerstvém vzduchu, zejména na slunci, neboť UV záření pomáhá bělit tkaniny a udržovat jejich světlý odstín.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vybělit oblečení, které zežloutlo

Jedním z nejúčinnějších způsobů bělení oblečení je použití bělidla. Přestože je to profesionální čisticí prostředek, při použití v příliš velkém množství může zničit oblečení. Naštěstí ne vždy musíme používat chemické prostředky, někdy stačí použít jedlou sodu, ocet, citron, nebo dokonce i aspirin. Toto jsou základní produkty, které pomohou vyrovnat se s šedivějícími tkaninami. Jsou nejen levné a snadno dostupné, ale také účinné.

Doporučený článek:  Bojovat proti nadměrnému pocení lze i v domácích podmínkách. Stačí sáhnout třeba do spíže

Ocet je skvělý způsob, jak bělit oblečení. Jeho použití je velmi jednoduché, stačí nalít skleničku octa místo aviváže. Díky tomu budou tkaniny měkké a zašedlé oblečení získá zpět svou bělost. V případě silných skvrn stojí za to namočit oblečení do roztoku teplé vody s octem před praním. Známým přírodním bělidlem je také citrónová šťáva. Obzvlášť dobře se vyrovná se žlutými skvrnami od potu, protože hluboce čistí vlákna.

Zdroj: https://puracy.com/blogs/cleaning-tips/7-ways-to-whiten-clothes-without-bleach