Móda

Dámy s kulatým obličejem ocení účes, který je zeštíhlí a omladí. Nejvyšší čas pro změnu

Ženy s pár kily navíc často volí účesy, které pro ně nejsou vůbec vhodné, dokonce v nich vypadají ještě tlustší a starší. Nejčastěji mívají dlouhé vlasy, které nechávají volně splývat na ramena, aby tím prodloužily obličej a zamaskovaly krk nebo případně ramena. Baculky však tímto způsobem nevypadají štíhlejší, protože je krk zcela schovaný v záplavě kadeří. Ani často nebývá pravidlem, že dlouhé kadeře odvádějí pozornost od dvojité brady nebo kulatých tváří. Jaké účesy by ženy s nadváhou tedy měly volit, aby byl obličej opticky štíhlejší a vypadal mladistvěji?

Doporučený článek:  Dobře zvolené oblečení skryje šikovně problémové partie

Vlasy by neměly splývat přes obličej

Nešvarem žen s nadváhou je zkrácení vlasů kolem obličeje, které jej zakrývají včetně čela. Tvář pak nemůže vyniknout, a navíc bývá problémem i špatně zvolená barva vlasů, která ještě upozorňuje na buclatost. Jaké účesy jsou vhodnější? Především ty, které odhalí více a poukážou na něco jiného než na kila navíc nebo na vrásky. Změna může být dána výraznou barvou nebo střihem, který zvýrazní zadní část krku vystříháním vlasů nahoru. Pro představu lze použít různé grafické programy s 3D účesy pro názornost.

Doporučený článek:  Ani letošní léto nebylo jiné. Ženy nesundaly z nohou boty, které jim tolik škodí
Zdroj obrázku: Freepik

Delší ofina sčesaná dozadu

Krátce střižená ofina na čele? V žádném případě, tento typ střihu není pro kulaté obličeje vhodný, naopak se hodí střihy, kterým dominuje delší ofina. Tu lze sčesat dozadu a zvýraznit tak tvář a podtrhnout výrazné oči. Hodí se pěšinka mírně na straně, to dodá střihu na ženskosti. Navíc lze takový sestřih různě obměňovat stylingem nebo zvýraznit barvou či melírem. Delší vlasy mohou mít tvar podkovy nebo zešikmeného mikáda, které vyzní dobře i při plných tvářích.

Doporučený článek:  Pivo by měla mít v lednici každá žena. Díky němu bude každý outfit dokonalý

Šik kratší střih s razantní změnou barvy

Ještě razantnější střih i barva? Dobře vypadá model à la vrabčí hnízdo nebo s postranním vystřiháním. Právě nepravidelný střih s jednou vystříhanou stranou dobře zvýrazní mužskou nebo ženskou polovinu, kdy první má tvrdší linie, zatímco druhá je více plnější, a změkčí rysy i při větším vystříhání strojkem. Jemnost pak může zajistit také barva, která může být citlivější, vhodné jsou blonďaté nebo měděné odstíny.

Zdroj: https://www.latest-hairstyles.com/trends/hairstyles-for-full-faces.html