Móda

Krátké vlasy ve formě pixie střihu jsou módní a praktické

Myslíte si, že krátké vlasy si mohou dovolit jen odvážné ženy? Toužíte po praktickém účesu, který není náročný na styling, ale bojíte se, zda se pro vás krátký střih hodí? Řešením by pro vás mohl být hit letošního podzimu – pixie střih neboli pixie cut je nenáročný, rozmanitý a dokáže dokonale zamaskovat řídnoucí prameny i poškozené konečky.

Přirozený a ženský

Další nespornou výhodou pixie střihu je jeho přirozenost a ženskost. Ať už zvolíte delší přední strany a kratší zadní část vlasů nebo obráceně, vždy budete vypadat elegantně a mladistvě. Tento střih vlasů už si značně oblíbili Pařížanky, Dánky, Italky i Polky a vytlačuje dokonce i klasický bob. Na rozdíl od něj totiž nezakrývá obličej, vyzdvihne lícní kosti a orámuje obočí. Také odhalí krk a zátylek, díky čemuž postavu opticky zeštíhlí a přidá jí pár centimetrů navíc.

Za zrodem pixie střihu stála modelka Twiggy, která se v takové vlasové úpravě objevila na titulkách tehdejších časopisů už v šedesátých letech. Okamžitě ho začaly napodobovat ženy po celém světě, a ačkoliv se od něj následně upouštělo, dnes zažívá renesanci. Krátké vlasy upravené do pixie střihu budou skvěle slušet ženám s oválným nebo kulatým obličejem.

Zjemňuje rysy

Ženy s hranatým obličejem by měly zvolit pixie střih, který rysy trochu zjemní. To dokáže rozčepýřená ofina a trochu více ležérní styl. Srdcovitému tvaru obličeje sluší hladký a lesklý pixie střih a nadměrně protáhlý obličej zase vypadá dobře s delší ofinou, která bude maskovat čelo. Pixie střih se hodí pro rovné i kudrnaté vlasy.

Pixie střih je velmi variabilní. Můžete ho sčesat a uhladit nebo naopak rozčepýřit, případně na něm vytvořit velké diva vlny. Určitě se vyplatí hrát si trochu s pěšinkou a česat ji pokaždé na jinou stranu. Experimentujte s barvami, skvěle vypadá tento střih například s melírem. Se stylingovými přípravky to ale nepřehánějte. Stačí malé množství, aby se vlasy zbytečně nezatěžovaly.

Zdroj: https://www.elle.com/uk/beauty/a22592583/how-to-style-short-hair/